Німеччина може припинити передачу важкої техніки на потреби ЗСУ – Bild

Джерело: Bild

Німеччина планує припинити постачання важкої військової техніки для Збройних сил України, повідомляють ЗМІ.

Згідно з інформацією, на складах у Німеччині залишається близько 300 танків Leopard 2, а також бронетранспортери, бойові машини піхоти та гаубиці, кількість яких не розголошується.

Однак зазначається, що Україна отримає лише ті обсяги техніки, які вже були анонсовані раніше, включаючи 18 одиниць танків Leopard 2. Нові постачання на сьогодні не плануються.

Крім цього, джерела стверджують, що в німецькому уряді сумніваються у можливості України найближчим часом організувати новий наступ для звільнення окупованих територій.

15 вересня канцлер Німеччини Олаф Шольц заявляв, що не має наміру розглядати питання про надання Силам оборони далекобійних ракет Taurus. Шольц озвучує відмову щодо передачі цих ракет час від часу.

Проте 11 жовтня Шольц заявив, що до кінця 2024 року Україні нададуть новий пакет військової допомоги на суму 1,4 млрд євро. Допомога охоплює ППО (IRIS-T), САУ Gepard, гаубиці, артилерійські установки, броньовані автомобілі, бойові дрони, радари та боєприпаси.

Наступного року військова підтримка продовжиться. До бюджету Німеччини включили 4 млрд євро, але про те, що саме передаватимуть не йшлося. Зокрема через те, що зміст пакета допомоги коригується відповідно до поточних потреб.

  • Німеччина передала Україні нові системи протиповітряної оборони IRIS-T, зокрема комплекси середньої дальності (SLM) та малої дальності (SLS). Керівник спеціального штабу з питань України у Міноборони Німеччини Крістіан Фройдінг сказав, що минулого тижня доставлено батарею IRIS-T SLM разом із двома пусковими установками IRIS-T SLS.
  • Бундестаг ФРН 26 вересня погодився збільшити фінансування військової підтримки України приблизно на 400 мільйонів євро.
  • Уряд Німеччини надав Силам оборони новий пакет військової допомоги. Серед іншого, Україна отримає танки Leopard, всюдиходи Bandvagn та дрони Vector.

У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.

7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.

7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.

Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.