Німеччина попередила Китай про наслідки «дружби» з Росією: реакція Пекіну

Джерело: DW

Міністр економіки Німеччини Роберт Габек попередив уряд Китаю про економічні наслідки підтримки Росії у її війні проти України.

Він заявив, що німецькі та європейські інтереси у сфері безпеки напряму пов’язані з війною в Україні.

“Ми по-іншому і, безумовно, не настільки жорстко підходили б до аналізу наших залежностей від сировини, від технічних продуктів, якби не було цієї війни і якби Росії не надавалася підтримка. Ці питання не розділити. Це вже зараз чинить негативний вплив на наші прямі відносини”, – зазначив Габек.

У торговому конфлікті щодо китайських електромобілів німецький міністр закликав Китай серйозно поставитися до висновків Єврокомісії, яка звинуватила Пекін у несправедливому субсидуванні й пригрозила підвищенням мита.

У відповідь Китай оголосив розслідування щодо привезеної з ЄС продукції, зокрема свинини, і звинуватив Брюссель у надмірних вимогах.

Роберт Габек підкреслив недопустимість ізоляції ринків, але зазначив, що несправедлива конкуренція шкодить як Німеччині, так і Китаю.

Чжен Шаньцзе назвав дії ЄС неприйнятними, попередивши, що вони негативно позначаться на європейських споживачах і автопромі, а також несумісні зі зусиллями щодо скорочення викидів парникових газів.

“Технічна перевага китайських автовиробників зароблена важкою працею і не є результатом субсидій. Китай експортує лише 12,5 відсотка своїх електромобілів і продає їх за кордоном дорожче, ніж удома. Німеччина повинна взяти на себе роль лідера і домогтися коригування помилкових європейських дій”, – підкреслив Чжен Шаньцзе.

Міністр економіки КНР Ван Веньтао заявив, що “деякі країни використовують економічне і торгово-політичне співробітництво як зброю”.

Водночас Ван Веньтао підкреслив зацікавленість у переговорах: “Якщо Єврокомісія готова, то Китай сподівається на якнайшвидший початок переговорів, але якщо європейська сторона наполягатиме на своєму, Китай вживатиме всіх необхідних заходів”.

Володимир Зеленський та Дональд Трамп у межах сьогоднішньої телефонної розмови поговорили про можливість візиту експрезидента США до України та їх особисту зустріч.

Прощання з Іриною Фаріон відбудеться у Львові.

Якщо чинний лідер США Джо Байден вирішить не балотуватись на пост президента цьогоріч, то, найімовірніше, кандидаткою від Демократичної партії стане віцепрезидентка Сполучених Штатів Камала Гарріс.

19 липня в центрі Києва незаконно знесли історичну будівлю — Садибу Зеленських, збудовану у 1890 році. Поліція відкрила кримінальне провадження, а міська влада засудила знесення як “зухвале та цинічне самоуправство”.

Херсонський фермер Андрій Целеп другий рік поспіль вирощує кавуни на правобережній частині області. До цього він мав поля на лівобережжі Херсонщини, яка зараз тимчасово окупована росіянами.