Боєприпаси та дрони Vector: Німеччина спорядила ЗСУ новий пакет озброєння
Джерело: список військової підтримки України на сайті уряду ФРН
26 лютого Німеччина оновила список військової допомоги Україні. Зокрема Берлін спорядив тисячі снарядів 155 калібру та дрони Vector.
У пресслужбі зауважили, що Німеччина підтримує українську армію в тісній координації зі своїми партнерами та союзниками.
Оновлений список містить:
- 14 тисяч артилерійських боєприпасів калібру 155 мм;
- 10 розвідувальних безпілотників Vector;
- 22 системи датчиків та засобів боротьби з БпЛА;
- 12 терміналів супутникового зв’язку SatCom;
- 4 машини розмінування WISENT 1;
- 3 дистанційно керовані системи розмінування;
- обладнання для знешкодження вибухонебезпечних предметів;
- 250 наборів інструментів з вибуховими матеріалами;
- чотири автомобілі для охорони кордону.
Список містить огляд летальної та нелетальної військової підтримки України Німеччиною. Він передбачає, що постачання надійде від Бундесверу, а також – від німецької промисловості, що фінансуються з фондів Федерального уряду Німеччини для розвитку потенціалу безпеки.
Зауважується, що кошти на ініціативу з розбудови потенціалу безпеки лише у 2024 році для військової допомоги Україні становлять приблизно 7,1 млрд євро. На додаток до цього є дозволи на прийняття зобов’язань у наступні роки на суму приблизно 6 мільярдів євро.
Наразі на військову допомогу Україні було витрачено приблизно 5 мільярдів євро (2023 рік) та приблизно 1,6 мільярда євро (2022 рік).
- Канцлер Німеччини Олаф Шольц на спільній пресконференції з президентом Володимиром Зеленським заявив, що Німеччина планує виділити Україні новий пакет військової допомоги на суму 1,1 млрд євро.
- Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус повідомив, що ФРН підготувала додатковий пакет збройової допомоги Україні на 100 мільйонів євро.
- 16 лютого президент України Володимир Зеленський та канцлер Німеччини Олаф Шольц підписали угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку між країнами. Документ укладено у межах Спільної декларації, яку прийняли Україна та члени “Групи семи” у Вільнюсі 12 липня 2023 року.
- 31 січня Німеччина передала Україні нову партію військової допомоги, який включає артилерійські боєприпаси, бронетранспортери та інше.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 травня щодо російського вторгнення. Загалом, від початку цієї доби вже відбулося 111 бойових зіткнень.
Пані посол Канади в Україні опублікувала фото свого тату на знак підтримки жіночого руху спротиву на тимчасово окупованих територіях України.
Ввечері 11 травня президент Володимир Зеленський закликав до повного припинення вогню від завтра та повідомив, що чекатиме главу РФ Володимира Путіна у Туреччині у четвер особисто.
Президент США Дональд Трамп визнав, що глава Росії Володимир Путін не прагне укладати угоду про припинення вогню, водночас закликав Україну погодитися на зустріч у Туреччині з російським диктатором, щоб обговорити можливе завершення війни.
Франція консультується з партнерами щодо потенційної підтримки України військами, заявив президент Франції Емманюель Макрон, не уточнюючи, що може включати така присутність.