Німеччина та Грузія уклали угоду у сфері міграції

Джерело: DW

Німеччина та Грузія тісніше співпрацюватимуть у сфері міграції. 19 грудня міністри внутрішніх справ двох країн Ненсі Фезер і Вахтанг Гомелаурі підписали у Тбілісі угоду, яка передбачає низку заходів відносно зниження міграційного потоку з Грузії до ФРН.

Домовленість містить проведення інформаційних кампаній про низькі шанси громадян Грузії отримати притулок у Німеччині, а також заходи щодо реінтеграції грузинів, котрі повернулися до своєї країни.

Також угода передбачає спрощення процедур працевлаштування сезонних робітників, розширення обміну студентами та учнями середніх спеціальних закладів, а також науковцями. Це вже друга міграційна угода Німеччини з іншою країною. Першу уклали у грудні 2022 року з Індією.

Кілька днів тому бундесрат ФРН ухвалив законопроєкт про внесення Грузії та Молдови в список так званих безпечних країн походження. Це дозволить владі прискорити та спростити опрацювання прохань про притулок, поданих громадянами цих країн, та швидше видворяти мігрантів. Передбачається, що претенденти на отримання притулку в Німеччині, вислані назад у держави з таким статусом, не зазнаватимуть переслідування у своїх країнах, а також будуть захищені владою від будь-яких інших переслідувань.

Читайте також: В ЄС оприлюднили план захисту від напливу мігрантів

В обох цих країнах громадянам зазвичай не загрожує переслідування з політичних причин. Крім того, більш ніж кожен десятий претендент притулку в Німеччині прибуває з цих країн, і визнання їх безпечними дозволить дуже швидко і ефективно скоротити масштаби нелегальної міграції, пояснила Фезер.

У Німеччині задовольняється менш як 0,3% заявок про надання притулку від громадян Грузії та Молдови.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.