Німеччина знайшла можливість знизити залежність від російського газу за допомогою Норвегії
Джерело: Financial Times
Норвезька компанія Equinor уклала свій найбільший за майже пів століття довгостроковий газовий контракт із німецькою державною енергетичною групою SEFE. Сума угоди становить 50 млрд євро.
Як повідомив виконавчий директор Equinor Андерс Опедал, європейські країни активно шукають стабільні постачання газу для компенсації втрати його з Росії.
Угода передбачає, що Німеччина отримає 129 мільярдів кубічних метрів газу до 2039 року. Ця кількість має забезпечити третину промислового попиту країни.
Раніше Європейська комісія підписала меморандуми про взаєморозуміння з кількома країнами-виробниками газу, такими як Катар і США, для забезпечення стабільних потоків.
Доставка газу буде здійснюватися трубами з Норвегії до хабів у Великій Британії, Нідерландах і Німеччині. У такий спосіб Норвегія замінила РФ як найбільшого постачальника газу в ЄС, забезпечуючи половину трубопровідного газу для блоку.
- “Укргазвидобування” ввело в експлуатацію дві високодебітні свердловини. Частина Групи “Нафтогаз” зазначила, що вони щоденно дають близько 200 тисяч кубометрів газу.
- Австрійська група енергокомпаній ОMV мінімум до 2040 року продовжить купувати російський газ через підписаний контракт із держкомпанією РФ “Газпром”.
- Дискусії з Пекіном стосовно російського проєкту газопроводу “Сила Сибіру-2”, що так необхідний росіянам для заміни втраченого ринку Європи, просувається дуже повільно через зайняту Китаєм позицію.
Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.
Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.
Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.
Президент США Дональд Трамп 14 липня оголосив про різке збільшення збройових постачань країнам НАТО у межах нового плану озброєння України. Угода передбачає постачання ракет, засобів ППО та артилерійських снарядів, котрі зрештою мають спорядити Києву.
14 липня під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рубіо, президент США Дональд Трамп заявив, що збирається надсилати “найсучаснішу зброю” Альянсу, котрий зможе передати її Україні.