Німецька розвідка стурбована спробами Китаю впливати на європейських політиків

Джерело: Euractiv

Голова Федеральної служби захисту конституції Німеччини Томас Хальденванг поінформував про поширення тенденції протягом останніх років, коли Китай звертається до західних політиків з проханням допомогти у досягненні своїх цілей.

За його словами, Китай дуже зацікавлений у створенні “сприятливого клімату”, зокрема, і в Німеччині.

“До літніх, відомих політиків, а також бізнес-лідерів звертаються і задобрюють їх приємними поїздками до Китаю та особливим ставленням, сподіваючись, що вони створять доброзичливий образ Китаю”, – переконаний Хальденванг.

Як розповіли у виданні, одним із політиків, яких підозрюють у сумнівних зв’язках з Китаєм, є Максиміліан Кра — депутат Європарламенту від ультраправої партії AfD і її головний кандидат на європейських виборах 2024 року.

Зокрема його звинувачують у спонсорованих поїздках до Китаю та відвідуванні заходів, пов’язаних з Комуністичною партією.

Вказано, що попри свої політичні уподобання, Кра займає відносно дружню до Китаю позицію, в тому числі робить захоплені заяви щодо ініціативи “Один пояс, один шлях” і виступає за торгівлю з Пекіном як спосіб протистояти американському впливу і захистити німецьку економіку.

“Проте, як відносно свіже обличчя, Кра є нетиповим випадком, оскільки Пекін віддає перевагу досвідченим, впливовим парламентарям і бізнес-лідерам. Сам Кра зауважив, що не бачить у своїй поведінці жодного конфлікту інтересів”, – йдеться в матеріалі.

На думку співрозмовників агентства, така діяльність Китаю свідчить про відхід від попередніх стратегій, які були зосереджені на промисловому шпигунстві. Пекін дедалі більше рухається в бік політики, оскільки геополітична ситуація загострюється, що помітили і за межами Німеччини.

“Ми помічаємо, що китайська влада грає в довгу гру, розвиваючи контакти з метою маніпулювання громадською думкою на користь Китаю”, – прокоментував генеральний директор британської розвідки МІ-5 Кен МакКаллум.

За словами Хальденванга, європейські відомства знаходяться в тісному контакті з цього питання. Він вважає, що зрештою важливо “посилити обізнаність” про цю проблему серед потенційних цілей.

Понеділок, 14 липня, в Україні буде традиційно липневим – спекотним або дуже теплим, залежно від регіону. Температура повітря у південних, східних і більшості центральних областей сягатиме +29…+34°C. У північній частині – близько +27…+30°C. На заході – відносно комфортніші +25…+29°C. Без опадів, за винятком західних регіонів, де ввечері можуть пройти грозові дощі зі шквалами та локальним градом.

Російські війська просунулися в районі Мілового на північному сході Харківської області, приблизно за 16 кілометрів від Великого Бурлука. Про це свідчать геолокаційні відео, опубліковані 12 липня, а також звіти американського Інституту вивчення війни.

Російські війська посилюють атаки на українські міста, а Москва вже готує нову хвилю наступу на фронті. За інформацією видання BILD, посилаючись на джерела в російському Генштабі, Кремль отримав план масштабної наступальної операції, яку планують розпочати в другій половині літа.

Тонкий шар рідини, який часто з’являється на поверхні йогурту, насправді є сироваткою – корисним молочним білком, а не ознакою псування продукту. Попри поширене бажання вилити цю воду, дієтологи радять робити навпаки – просто перемішати її назад у йогурт.

Російські війська протягом доби обстрілювали Херсонський і Бериславський райони з артилерії, мінометів, реактивних систем залпового вогню та безпілотників. Під прицілом опинилася цивільна інфраструктура.