Нобелівський фонд відкликав запрошення послів РФ, Білорусі та Ірану на церемонію вручення премій
Джерело: пресслужба Нобелівського фонду
Сьогодні, 2 вересня, Нобелівський фонд скасував попереднє запрошення послів Росії, Білорусі та Ірану на церемонію вручення премій у Стокгольмі після “бурхливої реакції” суспільства.
У заяві фонду зазначається, що рішення запросити всіх послів на церемонію вручення Нобелівської премії, відповідно до попередньої практики, викликало бурхливу реакцію.
“Підставою для цього рішення є те, що ми вважаємо важливим і правильним якомога ширше охоплювати цінності, за які виступає Нобелівська премія – наприклад, через торішнє чітке політичне повідомлення з премією миру, присудженою людині. Правозахисникам із Росії та Білорусі, а також українцям, які працюють із документуванням російських воєнних злочинів”, – йдеться у заяві.
А також зазначається, що правління Нобелівського фонду вирішило повторити торішній виняток зі звичайної практики – не запрошувати послів Росії, Білорусі та Ірану на церемонію вручення Нобелівської премії в Стокгольмі.
Однак, як і раніше, на церемонію в Осло будуть запрошені всі посли.
У МЗС України прокоментували таке рішення фонду й висловили переконання щодо того, що аналогічне рішення має бути ухвалене і щодо російських та білоруських послів в Осло.
“Перемога гуманізму. Фундація Нобеля скасувала своє рішення про запрошення послів Росії та Білорусі на церемонію нагородження Нобелівської премії в Стокгольмі. Дякуємо всім, хто вимагав відновлення справедливості. Переконані, що аналогічне рішення має бути ухвалене і щодо російських та білоруських послів в Осло”, – написав речник МЗС України Олег Ніколенко у Facebook.
- Рішення Нобелівського фонду запросити російських послів на цьогорічні церемонії вручення Нобелівської премії викликало гостру критику з боку шведських та українських політиків.
- У 2023 році на Нобелівську премію миру Міжнародне бюро миру висунуло організації з України, Білорусі та Росії. Серед них “Український рух Пацифістів”, який заснував скандально відомий журналіст з Івано-Франківська та блогер Руслан Коцаба.
Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.
Нацполіція встановила виконавців вбивства полковника СБУ Івана Воронича у Києві. Чоловіка й жінку ліквідували під час затримання.
Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.