Норвегія надасть Україні запчастини для гелікоптерів Sea King
Джерело: пресреліз норвезького уряду
Міністр оборони Норвегії Бйорн Арільд Грам оголосив, що Норвегія передасть Україні запчастини для гелікоптерів Sea King, аби допомогти підтримати їх експлуатацію та технічне обслуговування. Ці гелікоптери передала Україні Німеччина.
“Як співголова коаліції Maritime Capability Coalition, Норвегія вважає важливим забезпечити, щоб Україна була здатна розбудувати свою берегову охорону та збільшити свої морські можливості якомога швидше. Норвегія передасть запасні частини для гелікоптерів Sea King, щоб допомогти підтримати експлуатацію та технічне обслуговування гелікоптерів, переданих Україні Німеччиною,” – зазначив Грам.
Гелікоптери Sea King перебували на озброєнні Норвегії з 1973-го до 2023 року, і їх замінили вертольоти SAR Queen. Через максимальну кількість годин нальоту норвезькі гелікоптери не можна передавати.
Своєю чергою, міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде додав, що Чорне море та морська зона загалом мають стратегічне значення для України. Коаліція Maritime Capability Coalition покликана посилити Військово-морські сили України та включає підтримку української берегової охорони.
“Я радий, що запчастини від наших старих Sea Kings зможуть допомогти змінити ситуацію на краще для України та сприяти зусиллям зі створення української берегової охорони”, – сказав він.
Німеччина вирішила подарувати Україні шість гелікоптерів Sea King, а Велика Британія планує передати ще три.
- У січні стало відомо, що федеральний уряд Німеччини планує підтримати оборону України постачанням військових гелікоптерів зі складу Бундесверу. Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус пообіцяв українським Силам оборони шість багатоцільових гелікоптерів Sea King Mk41 і пакет запасних частин. Також оборонне відомство навчатиме українських військових.
Російська економіка перебуває у гіршому стані, ніж це подає офіційна статистика Кремля, мовиться у звіті Стокгольмського інституту перехідної економіки (SITE), підготовленому для міністрів фінансів ЄС. Хоча Росія заявляє про зростання ВВП на 4,3% у 2024 році, експерти SITE вважають ці цифри недостовірними через ймовірне заниження інфляції та приховані витрати на війну проти України.
На Закарпатті взяли під варту двох жителів Закарпаття, які намагалися організувати незаконне переправлення в Румунію військовозобов’язаної особи. Чоловіки є служителями московського патріархату. У разі доведення вини їм загрожує до 9 років ув’язнення.
Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що втрати росіян в Україні з початку 2025 року вже сягнули понад 177 тисяч солдатів.
Президент України Володимир Зеленський і глава Франції Еммануель Макрон не спілкуються через посольства – вони напряму дзвонять один одному через захищені лінії, WhatsApp або Signal.
Глава зовнішньополітичної служби Європейського Союзу Кая Каллас заявила, що не вірить у реальну зацікавленість Росії в досягненні миру в Україні.