Норвегія підготувала новий пакет допомоги для України: 42 млн євро скерують на боєприпаси
Джерело: NRK
Норвегія оголосила про новий пакет військової допомоги Україні на суму 42 мільйони євро (приблизно 480 мільйонів норвезьких крон). Ці кошти спрямують на забезпечення боєприпасами ЗСУ.
Міністр оборони Норвегії Бйорн Арільд Грам наголосив, що Україна відчуває велику та термінову потребу в боєприпасах. Допомогу нададуть на запит Києва.
Пакет допомоги включає боєприпаси для бомбардувальників, які мають дальність ураження від 5 до 6 кілометрів. Окрім цього, Норвегія нещодавно пожертвувала ручні гранати на суму близько 4,3 млн євро(50 мільйонів норвезьких крон) і снайперські боєприпаси на суму понад 260 тисяч євро (3 мільйони норвезьких крон)
Грам також підкреслив, що Росія є головною загрозою для норвезької та європейської безпеки.
“Вони напали на мирну сусідню країну, зрозуміло, що Україна веде боротьбу за незалежність за власне існування, але це також захист для Європи, щоб не перемогла російська агресія на власних територіях”, — додав він.
- Міністр національної оборони Канади Білл Блер заявив в четвер, 13 червня, що Канада незабаром планує почати надсилати в Україну близько 2000 неозброєних ракет, а також низку іншої зброї.
У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.
7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.
7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.
Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.