Норвегія розглядає можливість вислати сотні українців додому

Джерело: nrk.no

У Норвегії почали проводити індивідуальний аналіз заяв українців, які подали прохання про притулок. За умови відхилення заяви деяким українцям доведеться наказати покинути країну. Ця процедура стосується осіб, які не мають права на колективний захист, оскільки не перебували в Україні під час початку війни.

Перші рішення очікуються наприкінці літа.

Міністр юстиції та надзвичайних ситуацій Емілія Енгер Мель зазначила, що оцінюватиметься індивідуальна ситуація кожної особи, включаючи місце її походження. Число осіб, яким можуть відмовити у притулку, оцінюється в 800-1000, з них 370 – чоловіки призовного віку.

В Україні триває війна, проте призов до військової служби не є основою для отримання притулку у Норвегії, зауважили у міністерстві юстиції. Проте кожен випадок розглядається індивідуально.

Зараз безпечними для проживання вважаються Львівська, Волинська та Закарпатська області. Водночас Норвегія надає колективний захист понад 77 тисячам українців, але уряд прагне зменшити потік біженців та зробити країну менш привабливою для них.

Росія зможе зберегти нинішні масштаби бойових дій в Україні принаймні до 2027 року. Така оцінка можливостей Москви надана НАТО під час саміту в Гаазі.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна має значний прогрес щодо очищення українських земель від вибухонебезпечних предметів. Одночасно глава уряду акцентував увагу на викликах, які потребують реагування.

24 червня президент Володимир Зеленський провів зустріч з главою Франції Емманюелем Макроном, під час якої сторони обговорили посилення оборонної співпраці, зокрема постачання винищувачів Mirage, спільне виробництво дронів-перехоплювачів і запровадження нових санкцій проти Росії.

Центральний районний суд Дніпра обрав запобіжні заходи трьом фігурантам справи про фіктивну службу в ЗСУ. Депутатку Дніпропетровської облради взяли під варту за фейкову службу у ЗСУ.

Україна та Велика Британія запускають ініціативу зі спільного виробництва дронів для Сил оборони. Відповідної домовленості досягли президент Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Кір Стармер 23 червня.