Норвегія розглядає можливість вислати сотні українців додому
Джерело: nrk.no
У Норвегії почали проводити індивідуальний аналіз заяв українців, які подали прохання про притулок. За умови відхилення заяви деяким українцям доведеться наказати покинути країну. Ця процедура стосується осіб, які не мають права на колективний захист, оскільки не перебували в Україні під час початку війни.
Перші рішення очікуються наприкінці літа.
Міністр юстиції та надзвичайних ситуацій Емілія Енгер Мель зазначила, що оцінюватиметься індивідуальна ситуація кожної особи, включаючи місце її походження. Число осіб, яким можуть відмовити у притулку, оцінюється в 800-1000, з них 370 – чоловіки призовного віку.
В Україні триває війна, проте призов до військової служби не є основою для отримання притулку у Норвегії, зауважили у міністерстві юстиції. Проте кожен випадок розглядається індивідуально.
Зараз безпечними для проживання вважаються Львівська, Волинська та Закарпатська області. Водночас Норвегія надає колективний захист понад 77 тисячам українців, але уряд прагне зменшити потік біженців та зробити країну менш привабливою для них.
- Норвегія ще більше обмежить в’їзд до країни громадянам РФ через триваючу війну Росії проти України, заблокувавши майже всі прикордонні пункти.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.
Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.
17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії.
Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.