Норвегія розглядає можливість вислати сотні українців додому

Джерело: nrk.no

У Норвегії почали проводити індивідуальний аналіз заяв українців, які подали прохання про притулок. За умови відхилення заяви деяким українцям доведеться наказати покинути країну. Ця процедура стосується осіб, які не мають права на колективний захист, оскільки не перебували в Україні під час початку війни.

Перші рішення очікуються наприкінці літа.

Міністр юстиції та надзвичайних ситуацій Емілія Енгер Мель зазначила, що оцінюватиметься індивідуальна ситуація кожної особи, включаючи місце її походження. Число осіб, яким можуть відмовити у притулку, оцінюється в 800-1000, з них 370 – чоловіки призовного віку.

В Україні триває війна, проте призов до військової служби не є основою для отримання притулку у Норвегії, зауважили у міністерстві юстиції. Проте кожен випадок розглядається індивідуально.

Зараз безпечними для проживання вважаються Львівська, Волинська та Закарпатська області. Водночас Норвегія надає колективний захист понад 77 тисячам українців, але уряд прагне зменшити потік біженців та зробити країну менш привабливою для них.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.