Норвегія розглядає можливість вислати сотні українців додому

Джерело: nrk.no

У Норвегії почали проводити індивідуальний аналіз заяв українців, які подали прохання про притулок. За умови відхилення заяви деяким українцям доведеться наказати покинути країну. Ця процедура стосується осіб, які не мають права на колективний захист, оскільки не перебували в Україні під час початку війни.

Перші рішення очікуються наприкінці літа.

Міністр юстиції та надзвичайних ситуацій Емілія Енгер Мель зазначила, що оцінюватиметься індивідуальна ситуація кожної особи, включаючи місце її походження. Число осіб, яким можуть відмовити у притулку, оцінюється в 800-1000, з них 370 – чоловіки призовного віку.

В Україні триває війна, проте призов до військової служби не є основою для отримання притулку у Норвегії, зауважили у міністерстві юстиції. Проте кожен випадок розглядається індивідуально.

Зараз безпечними для проживання вважаються Львівська, Волинська та Закарпатська області. Водночас Норвегія надає колективний захист понад 77 тисячам українців, але уряд прагне зменшити потік біженців та зробити країну менш привабливою для них.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.

З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.

Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.

Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.