Норвегія та Україна об’єднують зусилля у сфері оборонних інновацій
Джерело: Міноборони
Агенція оборонних закупівель Міноборони та Агенція оборонних матеріалів Норвегії (NDMA) домовилися про посилення нинішньої співпраці у сфері закупівель озброєння.
Керівники агенцій підписали документ, що відкриває можливості для обміну інформацією про актуальні пропозиції на ринку озброєння та військової техніки. Також передбачена можливість для спільного R&D у галузі інноваційного озброєння.
Зміцнення співпраці з країнами НАТО — важливий фокус роботи Міноборони та, зокрема, Агенції оборонних закупівель.
Зауважується, що нині команда NMDA продовжує проведення навчальних курсів для співробітників АОЗ, що дозволяє адаптувати найкращий досвід закупівельних агенцій НАТО в Україні, враховуючи реалії повномасштабної війни.
Постійна підтримка Агенції оборонних закупівель має велике значення для нас і є одним із наших пріоритетів. Окрім того, досвід української Агенції дозволяє зрозуміти, як NDMA може функціонувати в умовах війни. Це дає нам важливі знання для подальшого розвитку власних процесів, а висока оцінка від Агенції оборонних закупівель — ознака якості нашої організації та нашого персоналу, — наголосила голова Агенції оборонних матеріалів Норвегії Гру Йаре.
У пресслужбі зазначили, що для співпраці агенцій створені дві проєктні групи — в Осло та Києві.
Зауважимо, раніше стало відомо, що Норвегія вирішила виділити до 967 млн крон (близько $89,9 млн) на чотири нові проєкти для збільшення виробництва ракетних двигунів та компонентів для вибухівки. Міністерство оборони країни повідомило, що існує критична потреба в оборонному обладнанні як для України, так і для союзників.
- Норвегія виділяє 100 мільйонів норвезьких крон (приблизно 8,7 мільйона євро) на продовження програми медичної евакуації поранених українців, постраждалих під час війни. Як оголосив прем’єр-міністр країни, кошти скерують на транспортування тяжкопоранених до європейських лікарень для подальшого лікування.
- Норвегія оголосила про продовження програми допомоги Україні на три роки, збільшивши загальний обсяг фінансування до 135 мільярдів норвезьких крон, про що повідомив уряд країни в п’ятницю, 20 вересня.
- Норвегія надасть Україні 250 млн євро на відновлення зруйнованих енергооб’єктів і розвиток сучасної енергетичної інфраструктури. Про це заявив міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.