Норвезька енергетична промисловість зіштовхується з загрозами з боку Росії

Джерело: Reuters

Служби безпеки семи країн Європи попередили про російську загрозу для енергетичного сектора Норвегії.

Попередження пролунало на закритій зустрічі, де були присутні служби нацбезпеки таких держав як Норвегія, Німеччина, Бельгія, Нідерланди, Фінляндія, Швеція та Ісландія. У межах зустрічі країни наголосили, що саме Норвегія зараз є основним постачальником енергії у Європі.

“Ми бачимо розвиток історії, яка стосується не лише Німеччини чи норвезьких колег, а й усіх нас. Це загроза, яка виходить від деяких партнерів, таких як Росія, та містить не лише шпигунські операції, а й ризик диверсій у деяких сферах”, – сказав у коментарі агентству віцепрезидент Федерального відомства захисту конституції Німеччини Сінан Селен.

Цьогоріч у квітні у Німеччині арештували двох громадян ФРН та РФ за підозрою в підготовці диверсійних атак, зокрема на військові об’єкти США, які посадовці назвали серйозною спробою підірвати військову підтримку України.

Посольство Росії в Німеччині відкинуло звинувачення в тому, що воно стоїть за планами, назвавши їх “абсурдними і смішними”.

Норвезькі спецслужби також висвітлили те, що вони називають потенційною загрозою російського саботажу.

“Коли ми сьогодні говоримо про саботаж, ми говоримо про Росію”, – сказала Reuters Беате Гангаас, керівниця контррозвідувальної служби Норвегії PST, яка організувала зустріч на полях енергетичної конференції ONS.

Раніше цього року норвезькі спецслужби заявили, що Росія “може вважати розумним” здійснити фізичні або цифрові диверсії проти об’єктів у Норвегії, головною ціллю якої є її нафтовий сектор.

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну Норвегія, країна-член НАТО, яка має спільний кордон з Росією в Арктиці, стала найбільшим у Європі постачальником природного газу, який доставляється через велику систему підводних трубопроводів.

“Росія перебуває в тривалому протистоянні із Заходом, і це режим, який готовий йти на більший ризик”, – сказав віцеадмірал Нільс Андреас Стенсоенес, голова Норвезької розвідувальної служби.

Він додав, що поки не виявлено жодних доказів того, що Росія планує якісь диверсії, однак додав, що потрібно діяти розумно і завчасно підвищити рівень безпеки.

Держсекретар США Марко Рубіо розпочинає поїздку до ОАЕ, Кувейту та Бахрейну на тлі переговорів Вашингтона з Тегераном щодо завершення війни на Близькому Сході. Однією з головних тем стане безпечний і вільний транзит через Ормузьку протоку.

Військові М’янми відповідальні за загибель щонайменше 702 цивільних протягом шести місяців виборчого періоду. Новий звіт ООН описує різке погіршення ситуації з правами людини в М’янмі на тлі контрольованих військовими виборів. Найбільшим джерелом руйнувань і жертв, за оцінкою організації, залишаються авіаудари.

Федеральний суд у Вашингтоні заблокував адміністрації Дональда Трампа використання оновленої імміграційної бази SAVE для перевірки виборчих списків штатів. Правозахисники попереджали, що така система може помилково позбавити права голосу законних виборців.

Верховний суд Іспанії засудив колишнього міністра транспорту Хосе Луїса Абалоса до 24 років ув’язнення у справі про корупцію під час закупівлі масок у пандемію COVID-19. Його колишній помічник Кольдо Гарсія отримав 19 років.

Група податкових експертів і колишніх посадовців IRS заявила в суді, що Міністерство юстиції США незаконно надало Дональду Трампу, його родині та бізнесу захист від податкових перевірок. На їхню думку, така домовленість може порушувати конституційну заборону на отримання президентом додаткової вигоди від держави.