Нова влада Сирії заборонила імпорт товарів із Росії
Джерело: Al Araby
Міністерство фінансів Сирії оголосило про заборону імпорту товарів із Росії, Ірану та Ізраїлю. Продукція з цих країн конфісковуватимуть.
Після повалення режиму Башара Асада у країну почала надходити імпортна продукція з інших держав. У магазинах Дамаска з’явилася турецька бутильована вода, саудівські харчові продукти, американські шоколадні батончики Twix і Snickers, а також напої Pepsi.
Додамо, Україна також відправила десятки тонн олії та борошна до Мозамбіку, Джибуті, Танзанії та Сирії в межах глобальної продовольчої ініціативи.
На тлі цих змін нова влада дозволила проводити фінансові розрахунки в доларах і запровадила єдині митні збори, зменшивши їх на 50–60%. Це рішення, за словами урядовців, має полегшити імпорт сировини для підтримки місцевих виробників і стимулювати розвиток промисловості.
Тоді як Росія тимчасово припинила постачання пшениці до Сирії через невизначеність щодо нового уряду та затримки з оплатою, інформують джерела Reuters. Представник російського зернового ринку підтвердив, що в Сирії наразі “немає з ким взаємодіяти”.
Тим часом новий уряд Сирії не дозволяє Росії вивезти зброю і військову техніку з порту Тартус, де розташована єдина закордонна база військово-морського флоту РФ. Російські кораблі вже майже два тижні дрейфують поблизу порту.
Відповідно до супутникових знімків Maxar, понад десять днів тому російські військові звезли до порту значну кількість техніки — понад 100 вантажівок, а також демонтували радари ППО. Однак техніка застрягла в порту і не переміщується до пірсів. Єдиним способом евакуації залишається авіабаза Хмеймім, куди регулярно здійснюються рейси міноборони РФ.
Російський флот покинув базу в Тартусі ще на початку грудня після того, як сирійські повстанці розпочали наступ на Дамаск. Цей наступ поклав край майже 25-річному правлінню Асада.
- На колишнього президента Сирії Башара Асада, який після краху режиму отримав притулок в Росії, скоїли замах.
- Росія перекидає озброєння та військову техніку із Сирії до Лівії за допомогою авіації, однак з евакуацією майна морським шляхом виникли проблеми. Дозволу на захід кораблів до сирійського порту Тартус досі немає, а в “Олександра Отраковського” протікають баки з пальним.
- Генеральне консульство Туреччини в сирійському Алеппо розпочне роботу 20 січня після тривалої перерви. Про це оголосив глава МЗС Туреччини Хакан Фідан під час зустрічі в Анкарі з міністром закордонних справ нової сирійської адміністрації Асадом Хасаном Шайбані.
У соцмережах показали відео зі зруйнованої російськими БпЛА конюшні в Одесі. На них власниця прощається з загиблою конячкою Камелією.
Німецький комік і сатирик Себастьян Готц, відомий під псевдонімом “Ель Готцо”, постане перед судом за висловлювання про замах на президента США Дональда Трампа. Прокуратура Берліна звинувачує його у заохоченні та потуранні кримінальним злочинам. Процес проти нього має розпочатися 23 липня в районному суді Тіргартена.
Деякі користувачі помітили, Grok 4 – нова модель штучного інтелекту від xAl – схоже, звертається до дописів свого винахідника Ілона Маска у соцмережах, відповідаючи на суперечливі питання.
В’єтнамське порося, на ім’я Кабачок, був талісманом військових на фронті, але через небезпеку його відправили до притулку.
12 липня відзначають Всесвітній день бортпровідника, День різноколірних очей, День паперового пакета та Всесвітній день шашлику. Християни сьогодні вшановують мучеників Прокла та Іларія.