Новий глава Намібії склав присягу через 15 годин після смерті президента

Джерело: BBC

Віцепрезидент Намібії Нанголо Мбумба склав присягу глави держави через 15 годин після оголошення про смерть президента Хаге Гейнгоба.

“Я одягаю цю важку мантію, усвідомлюючи тягар відповідальності”, — сказав Мбумба на церемонії зі складання присяги.

Зазначається, що Мбумба перебуватиме на посаді глави Намібії до президентських виборів, які відбудуться пізніше цього року.

Як повідомляли Букви, 82-річний президент Намібії Хаге Гейнгоб помер у столичній лікарні у неділю, 4 лютого.

Гейнгоб проходив лікування в приватній лікарні в столиці Намібії Віндгуку після того, як у нього діагностували рак. До цього він декілька днів провів у США, де отримав “дводенне новаторське лікування ракових клітин”.

Триває сімсот тридцять третя доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти нашої держави. Протягом доби відбулося 79 бойових зіткнень.

УПЦ Московського патріархату відмовила українським військовим капеланам та українським захисникам у доступі до печер Києво-Печерської Лаври. Оборонці мали намір помолитися за загиблих побратимів у річницю повномасштабного вторгнення росіян.

26 лютого парламент Угорщини схвалив членство Швеції в НАТО – майже через два роки після того, як історично нейтральна країна подала заявку на приєднання до західного військового альянсу, поклавши у такий спосіб кінець тривалим дипломатичним суперечкам.

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель зауважив, що результат війни РФ проти України може вирішитися в найближчі місяці. Проте Україна потребує ще більшої збройової підтримки ЄС. Він закликав країни-члени збільшити та прискорити допомогу Україні.

Станом на 26 лютого Сили оборони півдня продовжують системну контрбатарейну боротьбу. На лівому березі Дніпра, попри постійні бойові втрати та відсутність успіхів, ворог не полишає намірів вибити наші підрозділи із зайнятих позицій.