Новий лідер молдовського регіону закликає підтримувати зв’язки з Росією
Джерело: Reuters
В середу, 19 липня, на своїй інавгурації новий лідер молдовського регіону Гагаузія висловила подяку багатому магнату, заочно ув’язненому за шахрайство і підтримала його заклики до тісніших зв’язків з Росією.
Гагаузія, що на півдні Молдови, має власну автономну асамблею та уряд і населена етнічними турками. За три десятиліття незалежності 140 000 жителів регіону мали непрості відносини з владою Молдови.
Євгенія Гутул, новий лідер Гагаузії, була обрана від імені партії Ілана Шора, засудженого цього року на 15 років за участь у масовому шахрайстві.
Партія була заборонена минулого місяця Конституційним судом Молдови, і Шор оголосив, перебуваючи у вигнанні в Ізраїлі, про свій план створити нову групу. Він також пообіцяв інвестувати в Гагаузію 500 мільйонів євро.
“Дозвольте мені подякувати Ілану Шору і його руху не просто за підтримку моєї кандидатури, але за те, що вони не покинули нас, попри тиск Кишинева. Ілан Шор готовий зробити все необхідне, щоб ми могли виконати наші передвиборчі обіцянки… Ми з моєю командою повністю розуміємо ситуацію, в якій опинилася наша країна Молдова”, – сказала Гутул у своєму зверненні.
Молдова вимагає від Ізраїлю екстрадиції Шора.
Гутул пообіцяла підтримувати добрі відносини з Туреччиною та Росією, а також із сусідами Молдови – Україною та Румунією.
Під час виборчої кампанії, в якій змагалася низка проросійських кандидатів, вона пообіцяла будувати тісніші зв’язки з Росією та відкрити дипломатичне представництво в Москві.
Вперше з 1993 року інавгурація відбулася без участі високопосадовців Кишинева.
- Молдовська залізниця погодила надання знижки у розмірі 27% до нинішніх тарифів на транзитні перевезення української агропродукції територією Республіки Молдова у напрямку портів Рені, Джурджулешти та Галац.
Перша віцепремʼєрка Юлія Свириденко повідомила, що вартість природних ресурсів на тимчасово окупованих територіях України вже перевищує 350 мільярдів доларів.
Лідери Європейського Союзу проведуть позачерговий саміт 6 березня, щоб обговорити ситуацію в Україні та зміцнення європейської оборони, повідомив голова Європейської ради Антоніу Кошта.
Біля колишньої в’язниці КДБ у Вільнюсі напередодні третіх роковин повномасштабного вторгнення росіян в Україну виставили три макети із зображеням ув’язненого лідера Росії Володимира Путіна.
Глава Офісу президента Андрій Єрмак заперечив раніше поширену у ЗМІ інформацію, що Україна нібито відмовлялася від укладання угоди про рідкісноземельні метали зі США. Нині тривають перемовини.
Північна Корея забезпечує 50% боєприпасів, які потребує Росія для повномасштабної війни проти України, заявив глава військової розвідки Кирило Буданов.