Новий прем’єр Словаччини заявив, що країна не підтримуватиме військову допомогу Україні

Джерело: Aktuality

Словаччина не буде підтримувати надання Україні військової допомоги для відбиття агресії ЗС РФ, заявив новопризначений прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо.

26 жовтня він оголосив про рішення відмовитися від допомоги українській стороні під час свого виступу перед членами парламентського комітету з європейських справ перед самітом лідерів у Брюсселі.

“Краще нехай вони 10 років домовляються про мир, ніж 10 років убивають один одного без жодних результатів”, – заявив Фіцо.

Він вважає, що на сьогодні у Росії “більші територіальні досягнення, ніж в України”.

Довідка. Від початку повномасштабної російсько-української війни Словаччина була одним із найвірніших союзників України. Зокрема Словаччина першою надала Україні ППО та прийняла десятки тисяч вимушених переселенців.

Проте політик Роберт Фіцо не приховує своїх симпатій щодо Кремля, звинувачуючи “фашистів та нацистів” з України у тому, що вони “спровокували” президента РФ Володимира Путіна розпочати повномасштабне вторгнення.

Фіцо закликав словацький уряд припинити надавати озброєння Україні і наголосив, що якби прем’єр-міністром був він, то “не надіслав би ще одну партію боєприпасів”. Окрім цього, Фіцо – проти членства України у НАТО.

Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню повідомив, що країна замовить 100 безпілотників у компанії Delair для України.

Нові санкції США проти РФ спонукатимуть зниження продажів російської нафти в Індію, найбільшого покупця нафти РФ, і ускладнять зусилля індійських державних нафтопереробників щодо забезпечення річних угод стосовно постачань, повідомили три галузевих джерела. 

Росія практично повністю відрізана від даних західних метеосупутників, заявив 29 лютого глава “Росгидромета” Ігор Шумаков.

29 лютого президент Франції Емманюель Макрон наголосив, що його заява відносно можливості направлення військ європейських країн до України “ретельно продумана”.

Начальник КМВА Сергій Попко заявив, що російські війська не відмовилися від своїх стратегічних цілей, тож повторний наступ на Київ залишається цілком реальним сценарієм.