Новий уряд Угорщини пообіцяв відмовитися від політики вето

Джерело: Bloomberg

Нова влада Угорщини заявила про намір змінити підхід до взаємодії з Європейським Союзом та припинити використання права вето для політичного тиску.

Надто часто Угорщина була проблемою для ухвалення рішень у Європі. Ми використовували право вето не як крайній захід, а як політичний тиск, — зазначила кандидатка на посаду міністерки закордонних справ Аніта Орбан під час парламентських слухань.

За словами Орбан, одним із головних пріоритетів нового уряду прем’єр-міністра Петера Мадяра стане відновлення доступу до десятків мільярдів євро фінансування ЄС, заморожених через претензії Брюсселя до верховенства права за попередньої влади.

Під час підготовки до виборів, на яких партія “Тиса” перемогла з переконливою перевагою, уряд Віктора Орбана використав право вето, щоб заблокувати Україні кредит у 90 мільярдів євро (105 мільярдів доларів).

Відновлення потоку коштів ЄС було ключовою передвиборчою обіцянкою “Тиси” та є центральним для сподівань на відродження економіки країни. Аніта Орбан заявила, що уряд посилить незалежність судової влади та покращить нагляд за державними витратами.

Також Угорщина підтримуватиме тіснішу інтеграцію України з ЄС з дотриманням “суворих національних інтересів”. За словами майбутньої очільниці МЗС, уряд і надалі наполягатиме на розширенні прав угорської меншини в Україні.

Зауважимо, 9 травня проєвропейський лідер правоцентристських сил Петер Мадяр склав присягу прем’єр-міністра Угорщини, що ознаменувало офіційний кінець 16 років перебування Віктора Орбана при владі.

Під час обміну 5 червня з російського полону повернули залізничника Донецької залізниці Євгена Реброва.

У Лос-Анджелесі вбили 81-річного актора Джеймса Генді, відомого за ролями у фільмах “Топ Ґан: Меверік” та “Джуманджі”.

У п’ятницю, 5 червня, російські окупанти атакували автозаправний комплекс (АЗК) мережі OKKO в селі Посад-Покровське Херсонської області.

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо планує обговорити з головою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн питання фінансової компенсації за обладнання, передане Україні.

У Солом’янському районі Києва внаслідок ДТП загинули двоє поліціянтів – Дмитро Бондарчук та Денис Будченко. На момент аварії обоє були при виконанні службових обов’язків.