ОАЕ вимагають гарантій проходу через Ормузьку протоку – Reuters
Джерело: Reuters
Офіційний представник ОАЕ Анвар Гаргаш заявив, що будь-яка угода щодо врегулювання війни в Ірані зобов’язана гарантувати безпечний прохід через Ормузьку протоку. Разом з тим, він попередив, що домовленість без ядерного стримування потенціалу Тегерану прокладе шлях до “більш небезпечного та нестабільного Близького Сходу”.
ОАЕ хочуть закінчення війни, втім, застерігають від перемир’я, яке не вирішить корінних проблем — насамперед питань іранської ядерної програми та арсеналів ракет і безпілотників, які продовжують загрожувати країнам регіону. Угода, яка ігнорує ці чинники, лише зробить Близький Схід ще більш небезпечним.
Заяви пролунали на тлі жорсткого ультиматуму президента США Дональда Трампа. Глава Білого дому пригрозив Тегерану “пеклом” та ударами по енергетичній інфраструктурі, якщо Іран не відкриє протоку.
США та Ізраїль вже понад п’ять тижнів завдають ударів по Ірану, прагнучи нейтралізувати ядерну та ракетну програми країни. У відповідь Тегеран фактично заблокував Ормузьку протоку, через яку проходить п’ята частина світових постачань нафти та ЗПГ, спровокувавши глобальну енергокризу.
За оцінками регіональних посадовців, саме ОАЕ зазнали наймасовіших ударів з боку Ірану. Гаргаш визнав, що зараз реалізується найгірший сценарій повномасштабного нападу, який десятиліттями вважався малоймовірним.
Проте ОАЕ готові приєднатися до міжнародної коаліції під егідою США для захисту судноплавства у протоці.
Раніше стало відомо, що Об’єднані Арабські Емірати готуються допомогти США та іншим союзникам відкрити Ормузьку протоку силовим шляхом.
- Іран звернувся до ООН із вимогою компенсації від Об’єднаних Арабських Еміратів, звинувачуючи їх у сприянні військовим ударам США на іранській території.
- Трамп попередив керівництво Ірану про підготовку “швидкої” відповіді у зв’язку з новими атаками на критичну енергетичну інфраструктуру Ізраїлю та Кувейту.
- Президент США Дональд Трамп повідомив про переговори Вашингтона з “новим і більш розумним режимом” в Ірані стосовно завершення війни.
Австралійська поліція вилучила 2,7 тонни кокаїну – це найбільша така партія в історії країни. Наркотики знайшли у прихованих відсіках під фальшивою підлогою в контейнерах на території об’єкта на заході Сіднея.
У тимчасово окупованому Криму через аварії на енергомережах запроваджуються графіки відключення електроенергії, свідчать дані “Крименерго”.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.
США тимчасово дозволили видобуток, постачання та продаж іранської нафти на 60 днів. У Вашингтоні заявили, що це рішення ухвалили в межах домовленостей, за якими Іран має забезпечити вільний прохід через Ормузьку протоку та допустити інспекторів МАГАТЕ.
Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.