Оборонці півдня знищили 11 одиниць бронетехніки ворога

Джерело: Оперативне командування “Південь”

Контрбатарейна боротьба триває: українські підрозділи на півдні стійко тримають оборону, завдають вогневого ураження місцям дислокації ворога, їх вогневим позиціям і тилам.

За минулу добу отримали підтвердження, що ворогів на лівому березі стало менше на:

  • 4 окупанти;
  • танк;
  • 4 гармати;
  • міномет;
  • 11 одиниць автобронетехніки.

Окрім того, українським оборонцям вдалося вполювати три спостережні пункти. Нині триває дорозвідка кількості знищеної техніки.

Зауважимо, триває шістсот сімдесята доба широкомасштабної збройної агресії Російської Федерації проти України. За цей час, станом на 24 грудня, ЗСУ знищили вже більш як 353 тисячі російських військових.

Також протягом минулої доби авіація Сил оборони завдала ударів по 12 районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, складу боєприпасів та зенітно-ракетному комплексу противника. Також силами та засобами протиповітряної оборони України знищено 2 винищувачі-бомбардувальники: Су-34 та Су-30.

Підрозділи ракетних військ уразили 2 артилерійських засоби та пункт управління противника.

  • Аналітики Інституту вивчення війни проаналізували статтю New York Times про те, що Володимир Путін використовує зворотні канали та посередників для демонстрації зацікавленості в припиненні вогню, попри нещодавні публічні заяви російського лідера про протилежне.
  • Аналітики підтвердили просування російських військ біля Авдіївки (Донецька область) та в районі Кремінної (Луганська область).
  • На Таврійському напрямку вже п’ять днів поспіль кількість артилерійських обстрілів, які здійснюють російські війська, стабільно утримується на рівні близько 1000, – повідомив представник пресцентру Об’єднаних сил оборони Таврійського напрямку Олександр Штупун.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.