Оборудка на 20,7 млн грн – в Одесі завищили ціни при закупівлі живлення для світлофорів

Джерело: Одеська обласна прокуратура/Telegram

В Одесі викрили схему завищення вартості блоків безперебійного живлення та акумуляторів для світлофорів, учасники котрої незаконно заволоділи понад 20,7 млн грн бюджетних коштів.

В організації схеми слідство підозрює директора одного з підприємств, який фактично контролює групу компаній. До її реалізації він залучив посадових осіб комунальної установи “Спеціалізований монтажно-експлуатаційний підрозділ” Одеської міської ради, адвоката та керівників ще двох підприємств.

У 2024 році під час проведення закупівель переможцями тендерів ставали підконтрольні підозрюваним компанії, які постачали обладнання для світлофорів за завідомо завищеними цінами.

Нині сімом особам повідомлено про підозру, серед них: два посадовці КУ “СМЕП”, власник групи компаній, два директори товариств, адвокат та співробітник підконтрольного підприємства. Їм інкримінують заволодіння майном в особливо великих розмірах, вчинене в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 191 КК України).

Проведено обшуки у службових приміщеннях комунальної установи, за місцями їх проживання, у фактичних власників компаній, за юридичними адресами підприємств та в автомобілях причетних осіб. Вилучено чорнову документацію, розрахунки вартості акумуляторів і джерел безперебійного живлення, а також матеріали, що свідчать про узгодження цін між підконтрольними підприємствами.

За клопотанням прокурорів підозрюваним обрано запобіжні заходи.

Крім того, одного з посадовців комунальної установи відсторонили від займаної посади.

  • НАБУ провело обшуки у фігурантів справи щодо розкрадання 200 млн грн, призначених на зведення фортифікацій у Полтавській області.
  • Вищий антикорупційний суд закрив кримінальне провадження щодо начальника Головного управління з організації виробництва боєприпасів і будівництва споруд спецпризначення Міноборони Олександра Нагорського.

Австралійська поліція вилучила 2,7 тонни кокаїну – це найбільша така партія в історії країни. Наркотики знайшли у прихованих відсіках під фальшивою підлогою в контейнерах на території об’єкта на заході Сіднея.

У тимчасово окупованому Криму через аварії на енергомережах запроваджуються графіки відключення електроенергії, свідчать дані “Крименерго”.

У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.

США тимчасово дозволили видобуток, постачання та продаж іранської нафти на 60 днів. У Вашингтоні заявили, що це рішення ухвалили в межах домовленостей, за якими Іран має забезпечити вільний прохід через Ормузьку протоку та допустити інспекторів МАГАТЕ.

Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.