Обстріли в Україні не вщухають – перевірте свою аптечку

Індивідуальна аптечка цивільним українцям сьогодні потрібна не менше, ніж військовим, оскільки вибухову травму від обстрілу можна отримати і далеко від зони активних бойових дій. Один із найнебезпечніших станів при пораненнях — масивна кровотеча, зупинити яку іноді можна, лише наклавши спеціальний джгут-турнікет. Що потрібно мати з собою щодня в сумці про всяк випадок та чим загрожує неправильна комплектація домашньої аптечки запитали у керівника компанії СІЧ УКРАЇНА, провідного виробника українських джгутів SICH-TOURNIQUET Олександра Гадомського.

«Неправильне, неякісне укомплектування аптечки може загрожувати життю. 

Це звісно зрозуміло всім тим, хто повʼязаний з тактичною медициною, бере участь у відбитті збройної агресії окупантів або колись пережив катастрофу, аварію, отримував опіки чи критичну кровотечу. Але, на жаль, більшість цього не усвідомлює, або вірить, що саме йому чи їй аптечка і навички з її використання ніколи не знадобляться. 

І тому якщо і купують аптечку, то роблять це не переймаючись якістю її комплектуючих. Простий приклад, ми купуємо нове авто, детально вивчаємо його, хоча від того, який у нього колір, обʼєм двигуна чи дизайн, ніяким чином не залежить наше життя. Те ж саме з одягом, взуттям, ми іноді годинами прискіпливо обираємо сорочки, кросівки, прикраси, хоча від них також не залежить наше життя. 

А від особистої аптечки залежить! І саме тому я завжди закликаю не нехтувати особистою безпекою, виділити декілька годин власного життя для вивчення цього питання, або, зрештою, звернутися до професіоналів з досвідом, які порадять і допоможуть зібрати якісну аптечку виходячи з вашого стилю життя», – Олександр Гадомський.

Чому важливо мати в аптечці кровоспинний турнікет?

Середній час приїзду швидкої допомоги — 20 хвилин, і це у випадку, якщо є вільні бригади, і на шляху в медиків не виникне серйозних перешкод. Якщо в результаті обстрілу людина отримає поранення з критичною кровотечею, рахунок іде на хвилини. 

Найгірше, якщо поблизу не виявиться інших людей, тоді пораненому потрібно самостійно зробити компресійну пов’язку до того, як він знепритомніє, що цілком імовірно при великих кровотечах. Тому потрібно мати під рукою (у сумці, кишені) сучасний кровоспинний джгут-турнікет, накласти який можна однією рукою менше ніж за хвилину, шанси врятуватися суттєво зростають.

Підстрахуватись на випадок наслідків ракетного обстрілу допоможе готовий до екстреного застосування компактний кровоспинний турнікет SICH-Tourniquet. Легка (105 г) та міцна система міститься у вакуумному пакуванні, її можна покласти в робочу сумку або шкільний рюкзак. Накладати джгут-турнікет навчають на курсах медичної допомоги, також допоможуть відеоінструкції.

Українська розробка SICH-Tourniquet створена на основі популярних американських моделей САТ та SOF-T. Система відрізняється підвищеною надійністю та стійкістю до зовнішніх факторів (джгут зберігає свої властивості у вологому середовищі, а також під впливом високих і низьких температур). Турнікет підходить для застосування на тонких кінцівках (перекриває кровотечу на маленьких від 5 см та великих діаметрах до 40 см). Ефективність і надійність SICH-Tourniquet підтверджено у бойових умовах з 2016 року.

Українцям рекомендовано мати мінімальний набір для повсякденного носіння цивільними у такій комплектації:

  • кровоспинний джгут-турнікет для зупинки масивних кровотеч кінцівок;
  • інші засоби для накладення компресійної пов’язки, зокрема гемостатичні бинти та універсальний компресійний бандаж;
  • медичні рукавички.

Подбайте про себе та своїх близьких: перевірте аптечку, пройдіть курси першої медичної допомоги, запасіться хоча б мінімальним набором перев’язувальних засобів. Не відкладайте на потім — зробіть це вже сьогодні!

В Україну повернули тіла 250 загиблих оборонців з різних напрямків.

Генеральним штабом ЗСУ, в ініціативному порядку, опрацьовано пропозиції щодо змін до проведення призову, відповідно до яких командири військових частин зможуть призивати військовозобов’язаних, які виявили бажання служити, без участі ТЦК.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили про ситуацію на фронті станом на 22:00 1 серпня. З початку доби відбулося 98 бойових зіткнень.

Щоночі небо над Україною мужньо боронять ЗСУ, використовуючи зокрема передане західними партнерами озброєння. І попри те, що ворог витрачає сотні мільйонів доларів на масовані удари по нашій території, вартість захисту України подекуди перевищує витрати Росії.

1 серпня міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що держава проведе першу закупівлю через Prozorro українських супертехнологічних  FPV-дронів, котрі використовують машинний зір для донаведення на ціль.