Обвал під’їзду у Бєлгороді: вибух відбувся всередині будівлі — OSINT-дослідник
Джерело: у соцмережі Х OSINT-дослідник Ігор Сушко, військовий оглядач Tendar та керівник Центру протидії дезінформації (ЦПД) Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Андрій Коваленко у Telegram
Низка оглядачів вважають, що у Бєлгороді обвал під’їзду міг статися на через падіння ракети чи бомби, бо цього не видно на відео, а через вибух всередині будівлі.
“У Бєлгороді підірвали житловий будинок. За час цієї війни я бачив багато влучань у житлові будинки, і я майже впевнений, що цей випадок зовсім інший. Судячи з характеру вибуху, він стався всередині будівлі. Я не бачу, щоб падала якась ракета, а дим і уламки розлітаються в різні боки”, – йдеться у повідомленні.
Крім того, OSINT-дослідник Ігор Сушко з OSINT-дослідницької групи Wind of Change вважає, що навіть у випадку, якщо снаряд влучив у будинок, — він не міг прилетіти зі сторони України.
“Якщо це дійсно був снаряд, а не вибухівка, закладена в будівлі, то він прилетів з ПІВНІЧНОГО СХОДУ, враховуючи напрямок спалаху і траєкторію розльоту уламків, які видно на відеозаписі влучання”, – йдеться у повідомленні.

Фото: OSINT-дослідник Ігор Сушко з OSINT-дослідницької групи Wind of Change
У ЦДП зазначили, що на відео з камер не видно падаючих об‘єктів, тому всі звинувачення росіян в обстрілі Силами оборони нині не відповідають дійсності. Не виключено, що цей випадок є російською провокацією.
- 12 травня у російському Бєлгороді заявили про нібито влучання у багатоквартирний будинок, внаслідок чого обвалився під’їзд та загинули люди.
Глава МЗС Андрій Сибіга провів зустріч з державним секретарем США Марком Рубіо та сенатором Ліндсі Гремом в Анталії.
Повномасштабний наступ Росії на Україну обходиться російській армії дедалі більшою ціною. Вже зараз росіяни зазнали найбільших втрат із часів Другої світової війни.
Надвечір 14 травня стало відомо про склад офіційно затвердженої главою РФ Володимиром Путіним делегації РФ, котру направлять у Туреччину на переговори з Україною.
У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.
Країни НАТО обговорюють нову ціль оборонних витрат — 5% валового внутрішнього продукту до 2032 року. Як повідомляють дипломатичні джерела, ініціативу мають розглянути міністри закордонних справ країн Альянсу на зустрічі 14–15 травня. Кінцевою метою є узгодження нових стандартів до саміту в Гаазі у червні.