Обвал під’їзду у Бєлгороді: вибух відбувся всередині будівлі — OSINT-дослідник
Джерело: у соцмережі Х OSINT-дослідник Ігор Сушко, військовий оглядач Tendar та керівник Центру протидії дезінформації (ЦПД) Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Андрій Коваленко у Telegram
Низка оглядачів вважають, що у Бєлгороді обвал під’їзду міг статися на через падіння ракети чи бомби, бо цього не видно на відео, а через вибух всередині будівлі.
“У Бєлгороді підірвали житловий будинок. За час цієї війни я бачив багато влучань у житлові будинки, і я майже впевнений, що цей випадок зовсім інший. Судячи з характеру вибуху, він стався всередині будівлі. Я не бачу, щоб падала якась ракета, а дим і уламки розлітаються в різні боки”, – йдеться у повідомленні.
Крім того, OSINT-дослідник Ігор Сушко з OSINT-дослідницької групи Wind of Change вважає, що навіть у випадку, якщо снаряд влучив у будинок, — він не міг прилетіти зі сторони України.
“Якщо це дійсно був снаряд, а не вибухівка, закладена в будівлі, то він прилетів з ПІВНІЧНОГО СХОДУ, враховуючи напрямок спалаху і траєкторію розльоту уламків, які видно на відеозаписі влучання”, – йдеться у повідомленні.
У ЦДП зазначили, що на відео з камер не видно падаючих об‘єктів, тому всі звинувачення росіян в обстрілі Силами оборони нині не відповідають дійсності. Не виключено, що цей випадок є російською провокацією.
- 12 травня у російському Бєлгороді заявили про нібито влучання у багатоквартирний будинок, внаслідок чого обвалився під’їзд та загинули люди.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.
Українська делегація відвідала Ірландію для посилення співпраці з метою повернення незаконно депортованих і переміщених Росією українських дітей.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час візиту до Берліна висловив сподівання на скоріше повернення українських переселенців.