Офіційні особи США стверджують, що українські сили та вогнева потужність розподілені неправильно
Джерело: The New York Times
За словами американських та інших західних офіційних осіб, українські війська занадто розосереджені, і їх необхідно зосередитись на головному фронті контрнаступу на півдні.
Головною метою контрнаступу є перекриття російських шляхів постачання на півдні України шляхом розриву так званого сухопутного мосту між Росією та окупованим Кримським півостровом. Але, за словами офіційних осіб США, замість того, щоб зосередитися на цьому, українські командири розподілили війська та вогневу потужність приблизно порівну між сходом і півднем.
Як наслідок, біля Бахмута та інших міст на сході більше українських сил, ніж біля Мелітополя та Бердянська на півдні, обидва набагато більш стратегічно важливі фронти, кажуть чиновники.
Американські експерти порадили Україні зосередитися на фронті в напрямку Мелітополя і на пробиванні російських мінних полів та інших оборонних споруд, навіть якщо українці втратять більше солдатів і техніки в цьому процесі.
Лише зі зміною тактики та різким кроком темп контрнаступу може змінитися, сказав один американський чиновник, який, як і інші, говорив на умовах анонімності.
Інший чиновник сказав, що українці занадто розкидані й потребують консолідації своєї бойової сили в одному місці.
Під час відеоконференції 10 серпня генерал Марк А. Міллі, Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США та його британський колега, адмірал сер Ентоні Радакін і генерал Крістофер Каволі, головнокомандувач США в Європі, закликали Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного зосередитися на одному головному фронті. І, за словами двох чиновників, проінформованих про розмову, генерал Залужний погодився.
Американські офіційні особи кажуть, що є ознаки того, що Україна почала перекидати частину своїх більш досвідчених бойових сил зі сходу на південь.
Американські офіційні особи сказали українським лідерам, що вони можуть убезпечити землю навколо Бахмута набагато меншою кількістю військ і мають передислокувати сили до цілей на півдні.
Українські командири захистили свою стратегію та розподіл сил, заявивши, що вони ефективно воюють як на сході, так і на півдні. Велика кількість військ необхідна для тиску на Бахмут і захисту від узгоджених атак Росії на північному сході країни.
Американські офіційні особи заявили, що в України є ще від місяця до шести тижнів, перш ніж дощова погода призведе до призупинення контрнаступу.
Декілька офіційних осіб США заявили, що очікують, що до зими Україна пройде приблизно половину шляху до Азовського моря, коли холодна погода призведе до нової паузи в боях. Високопоставлений чиновник США сказав, що це буде “частковим успіхом”.
- Українська армія випробувала різні підходи у контрнаступі, який вона розпочала 4 червня, але тільки зараз до неї приходить розуміння, що насправді працює.
- Посадовець США, на умовах анонімності, заявив, що українські війська, схоже, не повернуть окуповане Росією стратегічне місто Мелітополь під час контрнаступу.
- За оцінками американської розвідки, цьогоріч українським військовим навряд чи вдасться досягти головної мети контрнаступу – дійти до Мелітополя, аби перерізати окупантам важливий логістичний шлях, а саме сухопутний коридор з тимчасово окупованого Криму до РФ.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.