Охоронець Тищенка під час суду погрожував порізати собі вени

Джерело: “Слідство.Інфо” із зали суду

Охоронець нардепа Миколи Тищенка Сергій Цубері під час обрання йому запобіжного заходу у Печерському районному суді Києва погрожував порізати собі вени. Ще він кричав на суддю. У зв’язку з його поведінкою суд відклали до 13:00.

Фото: “Слідство.Інфо”

Адвокат Сергія Цубері не зʼявився у суді. Підозрюваний став вимагав привести його захисника, кричав і погрожував завдати собі школи. За словами Цубері, його судять незаконно.

Справа Сергія Цубері

За даними слідства, Сергій Цубері разом з іншою групою людей 20 червня за наказом народного депутата Миколи Тищенка затримав та побив ексвійськовослужбовця ЗСУ. Чоловіка щонайменше двічі ударили та душили, аби той не пручався та дав себе знерухомити. У результаті на ветерана надягли залізні кайданки і впродовж 20 хвилин не знімали їх.

Сергія Цуберу підозрюють у катуванні (частина 2 статті 127) та незаконному позбавленні волі людини (частина 2 статті 146 КК України).

Що передувало

25 червня Печерський районний суд Києва обрав Тищенку запобіжний захід у вигляді перебування під цілодобовим домашнім арештом. Ще він має носити електронний браслет та повинен здати закордонні паспорти.

Після закінчення судового засідання замість домашнього арешту Тищенка побачили у пʼятизірковому готелі Києва Hyatt. Йому надягли електронний браслет лише о 22:30, а до того моменту він вільно пересувався містом.

Джерела “Слідства.Інфо” в Офісі генпрокурора розповіли, що ухвала для одягання електронного браслета відбувається за близько дві години. До того моменту підозрюваний мав право відвідати будь-яке місце.

Процедура ухвали відбувається за наступним сценарієм: спочатку суд обирає запобіжний захід, правоохоронці направляють цю ухвалу до Нацполу і відбувається її опрацювання. Надалі підозрюваного викликають та одягають браслет.

  • 20 червня у Дніпрі стався конфлікт між народним депутатом Миколою Тищенком, невідомими особами у формі та балаклавах і колишнім військовослужбовцем спецпідрозділу ГУР МОУ “KRAKEN”. Реакція соцмереж.
  • 21 червня нардеп Микола Тищенко прокоментував ситуацію і заявив, що “усіх, хто сидить на підкормі у шахраїв, одразу видно”.

Станом на 22:00 в суботу, 28 вересня, по всій лінії фронту від початку доби відбулося 136 бойових зіткнень. Ситуація на Покровському напрямку залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля. 

Президент України Володимир Зеленський після зустрічі з Дональдом Трампом заявив в інтерв’ю Fox News, що колишній президент підтримуватиме Україну.

Протягом дня, 28 вересня, армія РФ здійснила 62 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 130 вибухів. 

Речник Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії (EDA) Ніколя Бідо заявив, що Швейцарія підтримує ініціативу Китаю та Бразилії щодо завершення війни в Україні, попри те, що Зеленський відкинув цей план.

Служба безпеки ФСБ РФ заявила, що веде розслідування ще проти трьох іноземних журналістів за репортажі на території Курської області, яку зараз контролюють українські війська.