Окупанти утримували медійницю Яну Суворову з засудженими, які хотіли вкоротити собі віку

Джерело: ZMINA

Адміністраторку Telegram-каналу “Мелітополь – це Україна” Яну Суворову окупанти утримували в камері із засудженими, які намагалися скоїти самогубство.

Фото з відкритих джерел

Як розповів хлопець незаконно засудженої медійниці Олександр Николаєнко, після затримання у серпні 2023 року її утримували в Маріупольському СІЗО, а коли стало зрозуміло, що Яну перевезуть до Донецька і відбудеться “вирок”, її моральний стан сильно впав.

“Особливо тяжким було перебування в Донецьку: вона була серед дівчат, які вже намагалися накласти на себе руки, і цей психологічний тиск на неї відчувався. Можливо, це був спеціальний метод тиску, щоб вона погоджувалася на співпрацю, але точно сказати важко”, – каже Николаєнко.

В жовтні цього року російський суд у Ростові-на-Дону виніс вирок 21-річній Яні Суворовій – 14 років колонії. Її “визнали винною” у скоєнні теракту зі значною шкодою у складі групи, шпигунстві, участі в терористичному угрупованні. У засіданні суду медійниця брала участь по відеозв’язку з окупованого Донецька.

Після вироку Яну перевели до СІЗО № 2 міста Таганрога.

Там жахливі умови: холодна камера, щури чи миші, ставлення персоналу стало гірше. Листи проходять сувору перевірку, але вона тримається та намагається писати регулярно“, – розповів хлопець незаконно засудженої українки.

У центрі Києва 21 червня відбувся десятий ювілейний Марш рівності, організований ГО “КиївПрайд”

Після рішення президента Польщі Кароля Навроцького позбавити президента України Володимира Зеленського ордена Білого Орла увага знову прикута до найвищої польської державної нагороди. За понад 320 років існування орденом були відзначені кілька українських діячів – від гетьмана Івана Мазепи до сучасних президентів України. Водночас серед кавалерів нагороди є й постаті, які викликають суперечки через свою роль в історії.

Унаслідок російської атаки на Полтаву 20 червня загинули двоє людей, ще 14 дістали поранення, серед них – шестеро дітей.

Президент України Володимир Зеленський повідомив про підготовку російськими окупантами нової масованої атаки по Україні. Він закликав громадян реагувати на сигнали повітряної тривоги.

19 та в ніч на 20 червня Сили оборони уразили міст через Генічеську протоку, комплекс “Панцир-С” та пункти управління БпЛА російських окупантів.