ООН попереджає про безпрецедентну кількість мігрантів – Reuters

Джерело: Reuters

Агентство ООН у справах біженців переживає один із найскладніших моментів у своїй більш ніж 70-річній історії, оскільки рекордна кількість переміщень збігається з нестачею фінансування та “недалекоглядною” увагою до прикордонного контролю, заявив очільник агентства.

Як розповіли у виданні, конфлікти від України до Судану спричинили переміщення близько 110 мільйонів людей по всьому світу.

При цьому вказано, що деякі країни, такі як Словаччина, вже посилили прикордонний контроль. Своєю чергою, президент США Джо Байден планує додати секції до прикордонної стіни, щоб запобігти нелегальному перетину кордону мігрантами.

У своєму зверненні до керівного органу агентства Верховний комісар Філіппо Гранді закликав країни дотримуватися прав тих, хто рятується від конфліктів або переслідувань, гарантованих Конвенцією про біженців 1951 року.

“Прошу вас зосередитися хоча б на тих сферах, за якими ми можемо домовитися, і особливо на тому, що люди, вимушені покинути свої будинки через конфлікти або переслідування, мають права як люди, як біженці та переміщені особи”, – прокоментував він.

Внаслідок російських авіаударів по будівельному гіпермаркету у Харкові 25 травня збільшилась кількість загиблих.

Північна Корея відправила понад 150 повітряних куль зі сміттям на територію Південної Кореї. Це сталось після того, як КНДР пообіцяла “дати відповідь” на дії активістів з Південної Кореї, які розповсюджують листівки проти КНДР.

Колишній президент США Дональд Трамп під час зустрічі з донорами зробив кілька гучних заяв, зокрема сказав, що “бомбив би Москву, якби Росія вторглась в Україну”.

Президент РФ Володимир Путін заявив, що Захід та НАТО “грають з вогнем”, підтримуючи удари західним озброєнням по території Росії. Він наголосив, що це може призвести до “глобального конфлікту”.

За інформацією ЗМІ, Президента України Володимира Зеленського закликали на цьогорічному саміті НАТО не підіймати тему вступу України до Альянсу.