OpenAI дозволила використовувати ШІ для деяких військових цілей – ЗМІ

Джерело:  Intercept

Компанія OpenAI внесла зміни у свою політику використання технології військовими цілями, усунувши без оголошення заборону на цей вид застосування. Дані про це містяться на сайті в оновленнях “Політики використання” OpenAI.

До 10 січня сторінка “Політика використання” OpenAI містила заборону на “діяльність, яка має високий ризик фізичної шкоди”, включаючи “розробку зброї” та “військову діяльність”. Однак оновлена політика зберігає заборону на використання послуг OpenAI для завдання шкоди собі чи іншим, але загальна заборона на використання технологій у військових цілях більше не вказана.

Представник OpenAI Ніко Фелікс в коментарі Intercept вказав, що ці зміни були спрямовані на поліпшення чіткості та читабельності документа, а також включають інші значущі зміни в формулюванні. Він також підкреслив, що компанія працює над створенням універсальних принципів, легких у запам’ятовуванні та застосуванні, оскільки їхні інструменти використовуються у всьому світі звичайними користувачами.

Водночас представник відмовився уточнювати, чи охоплює розпливчаста заборона будь-яке використання у військових цілях.

“Будь-яке використання наших технологій, у тому числі військовими, для розробки або використання зброї, завдання шкоди іншим людям чи знищення власності або участь у несанкціонованих діях, які порушують безпеку будь-якої служби чи системи, заборонено”, — наголосив він.

У Краснодарі жителі одного з мікрорайонів вийшли на протест через відключення електрики та перекрили вулицю.

США попередили, що Іран, імовірно, здатен розробити матеріал для ядерної зброї протягом одного-двох тижнів. Про це повідомив держсекретар США Ентоні Блінкен на форумі Aspen Security Forum у Колорадо.

Останніми тижнями вся увага була прикута до дій Заходу: саміти НАТО та Європейської політичної спільноти надали союзникам можливості посилити підтримку України. Тим часом Китай активніше займається підривною діяльністю проти Сполучених Штатів та їхніх союзників.

Володимир Зеленський та Дональд Трамп у межах сьогоднішньої телефонної розмови поговорили про можливість візиту експрезидента США до України та їх особисту зустріч.

Прощання з Іриною Фаріон відбудеться у Львові.