Опозиція у Словаччині планує висловити Фіцо вотум недовіри
Джерело: Aktuality.sk
Голова уряду Словаччини Роберт Фіцо може втратити посаду через ініціативу опозиції висловити йому вотум недовіри. До цього кроку закликають політичні сили “Прогресивна Словаччина”, “Рух Словаччини”, “Християнсько-демократичний рух” та “Свобода і солідарність”.
За словами представників опозиції, поведінка прем’єра, зокрема його закордонні візити, створює загрозу для зовнішньополітичного курсу країни. Голова “Прогресивної Словаччини” Міхал Шимечка зазначив, що Фіцо ігнорує внутрішні проблеми країни та приділяє більше уваги особистим амбіціям, ніж управлінню державою.
Візит прем’єра до Москви став однією з причин для такої ініціативи. Шимечка заявив, що дії Фіцо ображають партнерів та сусідів Словаччини. Політик також розкритикував прем’єра за те, що той “залишив країну і кланяється диктаторам”, замість того, щоб займатися розв’язанням нагальних проблем на батьківщині.
Опозиція підкреслила, що йдеться не лише про цей візит, а й про загальну поведінку прем’єра на міжнародній арені, яка, за їхніми словами, суперечить інтересам країни.
- Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що під час свого візиту до Москви минулого місяця досяг домовленостей із президентом Росії Володимиром Путіним щодо постачання газу. Це сталося незадовго до того, як Україна припинила транзит російського газу на початку 2025 року.
- Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо не поїде до Києва для переговорів із президентом України Володимиром Зеленським.
- Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо дав інтерв’ю російській пропагандистці Ользі Скабеєвій на телеканалі “Россия-1”. Він розкритикував підтримку України та висловив бажання відвідати Москву з нагоди святкування 80-ї річниці Перемоги.
14 січня держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Вірменії Арарат Мірзоян підписали регламент про стратегічне партнерство між їхніми країнами.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Глава РФ Володимир Путін та президент Ірану Масуд Пезешкіан 17 січня мають намір підписати у Москві угоду про всеосяжне партнерство, котра регулюватиме двосторонні відносини на найближчі 20 років. Однак, інформують, джерела, документ не включає визнання тимчасово окупованого Росією Криму, а також інших ТОТ.
Агентство з регулювання та розвитку фінансового ринку Казахстану затвердило нові правила для банків другого рівня та філій іноземних банків, ускладнивши умови видачі банківських карток громадянам Російської Федерації.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.