Орбан відмовляється підтримати продовження санкцій ЄС проти Росії

Джерело: Bloomberg

Євросоюз ризикує не продовжити дію санкції проти Росії, оскільки прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан затримує процес.

Термін дії санкцій завершується 31 січня і ЄС потрібно до цього часу продовжити запроваджені 15 пакетів обмежень ще на шість місяців. Однак продовженню опирається Орбан, який напередодні заявив, що санкції завдають школи європейській економіці.

Раніше він пропонував не продовжувати санкцій, поки Дональд Трамп офіційно не повернеться у Білий дім. Своєю чергою Трамп після інавгурації поки не озвучував намірів послабити санкції проти Росії. Щобільше, він припустив, що посилить обмеження, якщо Кремль відмовлятиметься від перемовин.

Днями посли ЄС проведуть кілька зустрічей, аби зрозуміти, чи встигнуть вони продовжити санкції. Один з дипломатів повідомив, що блок не має запасного плану на випадок, якщо Орбан блокуватиме санкції.

Якщо цього тижня посли ЄС не зуміють дійти згоди, питання розв’язуватимуть міністри закордонних справ країн-членів Євросоюзу, які мають зустрітись у Брюсселі 27 січня. Водночас одне джерело повідомило, що блок сподівається врегулювати це питання цього тижня.

Віктор Орбан не одноразово погрожував різноманітними заходами, аби підірвати підтримку України з боку Євросоюзу. Але у підсумку він завжди підтримував дії блоку.

Але 21 січня в етері угорського радіо він заявив, що “настав час викинути санкції” та будувати відносини з росіянами без обмежень. При цьому він додав, що це буде “ще не скоро, але нам потрібно працювати над цим”.

Попри те, що зараз питання продовження санкцій “застрягло”, у ЄС тривають обговорення щодо запровадження 16 пакета санкцій. Однак його ухвалення також потребуватиме підтримки Угорщини.

Комісар ЄС з економіки Валдіс Домбровскіс напередодні заявив, що блок повинен вивчити можливість запровадження додаткових санкцій, аби скоротити прибутки РФ від експорту енергоносіїв.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.

1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.