Пам’ятний знак морпіхам встановили у столиці до Дня морської піхоти

23 травня у столиці під Аркою Свободи українського народу урочисто відкрили пам’ятний знак “Морська піхота”. Захід приурочено до Дня морського піхотинця і став ініціативою платформи “Культурні сили” спільно з Генеральним штабом ЗСУ.

Джерело: кореспондентка Букв.

Пам’ятний знак символізує міць морської піхоти: композиція поєднує полірований метал (море) та іржавий (земля), а домінуючий образ — шторм, що проривається крізь ворожу лінію. Це вже другий знак на Алеї військової слави після знаку піхоті, встановленого 6 травня. У майбутньому тут з’являться відзнаки й для інших родів військ.

У відкритті взяли участь представники Генштабу, Командування морської піхоти, Київської військової адміністрації та “Культурних сил”. Хвилиною мовчання вшанували загиблих, а резиденти платформи виконали гімн України.

Джерело: “Культурні сили”

Начальник Генштабу генерал-майор Андрій Гнатов у виступі наголосив на історичному зв’язку сучасних морпіхів із героями Української Народної Республіки:

“Сьогоднішні морські піхотинці — це навчена, сучасна сила, здатна знищити будь-якого ворога. Для мене велика честь виступати тут, адже більша частина моєї 

Очільник “Культурних сил” Миколай Сєрга назвав пам’ятний знак “емоційним якорем” і “гравіруванням правди”, додавши:

“Морпіх — це точка зустрічі з хаосом, де немає кроку назад. Він тут — а значить, і ми тут”.

Освятив знак легендарний капелан отець Василь Вирозуб, який пройшов російський полон і брав участь у рятувальній операції на острові Зміїний.

“Ви — воїни-титани. Нехай гасло “Вірний завжди” буде в кожному серці”, — звернувся він до морських піхотинців.

Завершився захід музичним привітанням — пісню “Чорноморчик” виконала Христина Соловій.

Результати опитування IBRiS у Польщі продемонструвало стрімке зростання підтримки президента Кароля Навроцького. Відбувається це на тлі відкликання врученого президенту України ордену.

Шведська міністерка з питань клімату Роміна Пурмохтарі прийшла на засідання Ради ЄС у Люксембурзі з незвичним супутником – своїм тримісячним сином Адамом. Це був перший випадок, коли немовля взяло участь у засіданні міністрів ЄС.

До суду скерували справу командира батальйону безпілотних систем, який в листопаді 2025 року зібрав на шикування військовослужбовців, після чого російські окупанти завдали ракетного удару.

У п’ятницю, 26 червня, з російського полону вдалось врятувати ще 160 українських захисників, які перебували у неволі з 2022 року.

Окупаційна влада Криму та Севастополя впровадила режим надзвичайної ситуації регіонального характеру.