Папа Римський закликав заборонити сурогатне материнство

Джерело: CNN

Під час промови 8 січня у Ватикані Папа Римський Франциск закликав загальної заборони сурогатного материнства, назвавши його “жалюгідним”.

“Я вважаю гідною жалю практику так званого сурогатного материнства, яке є серйозним порушенням гідності жінки та дитини, засноване на експлуатації ситуацій матеріальних потреб матері”, – сказав понтифік.

Він додав, що дитина – це “завжди подарунок”, а не основа комерційного контракту.

Папа Римський висловив надію, що міжнародна спільнота докладе зусиль, щоб “повсюдно заборонити цю практику”.

Католицька церква давно виступає проти сурогатного материнства , а також проти штучного запліднення, оскільки, за її словами, воно деперсоналізує зачаття та позбавляється деяких ембріонів, що, на її думку, є еквівалентом аборту.

Сурогатне материнство є незаконним в Італії та деяких інших країнах, тоді як в інших, як-от Велика Британія, сурогатне материнство є законним , але обмеженим, а комерційне сурогатне материнство заборонено. Закони про сурогатне материнство відрізняються від штату до штату у США.

Сурогатне материнство відкриває шлях до батьківства для тих, хто намагався завагітніти, а також для одностатевих пар і осіб, які не можуть завагітніти самостійно.

Водночас навколо сурогатного материнства давно виникли етичні сумніви, зокрема щодо того, чи є ця практика експлуататорською.

Варто зауважити, що ще у 2022 році Папа Римський Франциск заявив, що сурогатне материнство є “нелюдською та все більш поширеною практикою “орендованої матки”, під час якої жінок, майже завжди бідних жінок, експлуатують, а до дітей ставляться як до товару”.

26-річного колишнього наукового співробітника OpenAI Сучіра Баладжі знайшли мертвим у своїй квартирі в Сан-Франциско.

Корнелію Дудайте, представницю збірної Литви з функціональних видів спорту, дискваліфікували з чемпіонату світу, що проходить в столиці Угорщини з 13 по 15 грудня, через футболку з написом “Make Russia small again” (“Зробімо Росію маленькою знову”).

Уряд Норвегії виділив кошти на підготовку українських пілотів та технічного персоналу F-16 в 2025 році.

У Канаді все частішою причиною смерті стає евтаназія, однак у більшості випадків добровільно піти з життя обирають ті, у кого діагностовано невиліковні захворювання.

Внаслідок збройної агресії РФ на Харківщині минулої доби постраждали вісім людей.