Папа Римський закликав заборонити сурогатне материнство

Джерело: CNN

Під час промови 8 січня у Ватикані Папа Римський Франциск закликав загальної заборони сурогатного материнства, назвавши його “жалюгідним”.

“Я вважаю гідною жалю практику так званого сурогатного материнства, яке є серйозним порушенням гідності жінки та дитини, засноване на експлуатації ситуацій матеріальних потреб матері”, – сказав понтифік.

Він додав, що дитина – це “завжди подарунок”, а не основа комерційного контракту.

Папа Римський висловив надію, що міжнародна спільнота докладе зусиль, щоб “повсюдно заборонити цю практику”.

Католицька церква давно виступає проти сурогатного материнства , а також проти штучного запліднення, оскільки, за її словами, воно деперсоналізує зачаття та позбавляється деяких ембріонів, що, на її думку, є еквівалентом аборту.

Сурогатне материнство є незаконним в Італії та деяких інших країнах, тоді як в інших, як-от Велика Британія, сурогатне материнство є законним , але обмеженим, а комерційне сурогатне материнство заборонено. Закони про сурогатне материнство відрізняються від штату до штату у США.

Сурогатне материнство відкриває шлях до батьківства для тих, хто намагався завагітніти, а також для одностатевих пар і осіб, які не можуть завагітніти самостійно.

Водночас навколо сурогатного материнства давно виникли етичні сумніви, зокрема щодо того, чи є ця практика експлуататорською.

Варто зауважити, що ще у 2022 році Папа Римський Франциск заявив, що сурогатне материнство є “нелюдською та все більш поширеною практикою “орендованої матки”, під час якої жінок, майже завжди бідних жінок, експлуатують, а до дітей ставляться як до товару”.

Ізраїльські сили заявили, що військовий командир ХАМАС Мохаммед Дейф, який був організатором нападу 7 жовтня, став ціллю удару в Хан-Юнісі на півдні Гази, в результаті якого загинуло 90 людей і ще сотні дістали поранення.

Станом на 22:00 в суботу, 13 липня, від початку цієї доби на фронті відбулося 149 бойових зіткнень. Напружена ситуація залишається на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському, Лиманському і Времівському напрямках.

В центральному штаті Плато Нігерії стався обвал будівлі школи, в результаті чого загинули двадцять дві дитини і щонайменше 132 – зазнали поранень.

Протягом дня, 13 липня, армія РФ здійснила 40 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 90 вибухів. 

Телеканал HBO оголосив, що зйомки третього сезону серіалу “Ейфорія” розпочнуться в січні 2025 року.