Паралімпійська спортсменка і військовий, що втратив ногу, одружилися – історія пари

Паралімпійська спортсменка та військовий, що втратив ногу на фронті, закохалися і одружились. Історію пари розповіла українська служба ВВС.

Марії 24 роки, і їй бракує частини лівої руки. Цьогоріч дівчина вперше взяла участь у Паралімпійських іграх і здобула срібну медаль. Її коханий Євген – військовослужбовець, що зазнав поранення на фронті, внаслідок чого втратив кінцівку.

Марія народилася без частини лівої руки. З 8 років дівчина займалася різними видами спорту: плаванням, бігом, метанням списа, штовханням ядра. Вона часто їздила у Вінницю, щоб налаштовувати свій протез. Дівчина стала вже відомою спортсменкою, здобуваючи перемоги на всеукраїнських та європейських змаганнях.

З початком повномасштабного вторгнення її запросили стати реабілітологинею, коли почали з’являтися поранені.

“Коли я тільки прийшла працювати в ортопедсервісцентр, для мене було новим побачити 19-річних воїнів з високими ампутаціями обидвох ніг. Я бачила людей із інвалідністю в Європі, на змаганнях. Але це було щось нове. З часом до всього звикаєш, і я звикла. Хлопці бачили, що я теж маю інвалідність, і в них виникало більше довіри до мене”, – каже Марія.

Будучи уже реабілітологинею, вона разом зі своїми пацієнтами пішла грати у більярд. Там дівчина і познайомилась з майбутнім чоловіком.

Євген родом із Криму, але з дитинства жив у Кривому Розі. Він приєднався до війська напочатку повномасштабного вторгнення Росії. Поранення зазнав у лютому в Луганській області, коли осколки поранили ногу. Чоловік сам наклав турнікет і понад десять годин чекав на евакуацію, розуміючи, що втратив кінцівку.

Між Марією і Євгеном виникла симпатія, але чоловік планував їхати на протезування до Києва. Однак виявилось, що там немає денного стаціонару, тому він залишився у Вінниці. Дівчина стала його реабілітологинею, стосунки швидко стали набирати обертів.

“Ми часто ходили разом на прогулянку, нас пронизували погляди людей довкола. Це виглядало так: іде дівчина без руки, а хлопець – на милицях і без ноги. Оскільки в мене це з народження, я навчилась цього не помічати. В Євгена ж ця рана свіжа, було ніяково. Казав, ну я ж не маю ноги, не зможу бути активним. Я апелювала: а я руки. І що з того? Він дивився на мене та захоплювався, що я не звертаю на це увагу і не покину його”, – розповідає Марія.

Джерело: ВВС

Вже через 3 місяці після знайомства Євген освідчився. Пара планувала по-тихому розписатися, навіть не кликали батьків чи друзів, однак колеги влаштували їм сюрприз.

“Приїжджаємо, а на порозі зустрічають із кульками, квітами. Вітали всі наші хлопці, які були на реабілітації. Я розчулилась”.

Джерело: ВВС

Цього року здійснилась також мрія дівчини виступити на Паралімпіаді. Це був її дебют на змаганнях такого рівня. У фіналі українка штовхнула ядро на відстань 12.35 метра і завоювала срібну медаль.

“Зі мною постійно був український стяг, підписаний моїми пацієнтами-воїнами. Є там і підпис чоловіка. Це додавало енергії, я боролась”, – сказала Марія.

Джерело: ВВС

  • 77-річний одеський композитор Борис Мамін зробив пропозицію своїй 70-річній коханій, тернопільській поетесі Марії Карпик.
  • Захисник Маріуполя Владислав Андріанов, боєць бригади “Азов” і коханий поліціянтки Мар’яни Чечелюк, яку 31 травня звільнили з російського полону, досі перебуває у РФ. Так званий суд т.з. “ДНР” 22 листопада 2023 року засудив чоловіка до 25 років колонії.
  • Олександра Костецька, вдова українського військового Костянтина “Міроша” Мірошниченка, розповіла, як переживає загибель чоловіка.

В Баренцовому морі 12 вересня  російський військовий корабель “Адмірал Левченко” здійснив попереджувальний вогонь по норвезькому рибацькому судну.

Російський священник Іоанн Бурдін, якому заборонили проводити богослужіння через критику війни в Україні, засудив “братовбивство” у своїх проповідях, посилаючись на біблійні заповіді. У 2022 році він висловився проти вторгнення, заявивши, що християни не можуть мовчати, коли “брат вбиває брата”, і звинуватив владу Росії у кровопролитті.

В Івано-Франківську бойовика т.зв. “ДНР” Дмитра Бочарова засудили до 15 років ув’язнення за державну зраду. Відповідне рішення ухвалив міський суд 11 вересня.

Глава Офісу Президента Андрій Єрмак заявив, що запрошення України до НАТО є частиною так званого “плану перемоги” у війні.

Серед опитаних осіб, які ночують на вулиці або в притулках, 22% виявилися внутрішньо переміщеними особами. Це результати дослідження благодійної організації “Depaul Україна”. Основною причиною бездомності в Україні вважається повномасштабне вторгнення РФ, а також виселення, конфлікти в родині, розрив стосунків і втрата роботи.