Парламентські вибори у Молдові відбудуться 28 вересня

Джерело: TV8.md

17 квітня парламент Молдови проголосував за призначення чергових виборів до законодавчого органу на 28 вересня.

Рішення ухвалили голосами 57 депутатів правлячої партії PAS.

Водночас ще 32 парламентарі утрималися від голосування. Серед них – 25 представників Блоку комуністів і соціалістів (БКС), два незалежні депутати, чотири неафілійовані та один представник PAS – Ігор Кір’як.

Минулі вибори до парламенту Молдови відбулися 11 липня 2021 року. Тоді до законодавчого органу пройшли дві політичні партії та один виборчий блок. Повноваження чинного складу парламенту завершуються в липні 2025 року, а нові вибори мали бути призначені не пізніше ніж за 90 днів з цього терміну.

Зауважимо, 2 квітня прем’єр-міністр Молдови Дорін Речан заявив, що російські агенти витратили близько 200 мільйонів євро на спроби купити голоси на президентських виборах і референдумі щодо ЄС минулого року.

Молдовські правоохоронні органи заявили, що зусиллями з підкупу виборців керував проросійський олігарх-утікач Ілан Шор та його прихильники. Шор заперечує будь-які правопорушення.

Міністерство закордонних справ Великої Британії заявило, що проросійська неурядова організація “Євразія” перебуває під управлінням Шора. Сьогодні ж Лондон запровадив санкції проти “Євразії”, заявивши, що вона відповідальна за спроби фальсифікації референдуму в Молдові та дестабілізації її демократії.

Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що Молдова постає перед дедалі більш відвертими спробами Росії дестабілізувати країну. Про це він зазначив під час пресконференції з президенткою Молдови Маєю Санду.

Раніше Санду заявила, що проліт російських безпілотників над територією країни є приводом для занепокоєння. Вона наголосила, що хоча ці дрони поки що не становлять безпосередньої загрози для Молдови, війна біля кордонів і випадки порушення повітряного простору вимагають підвищеної уваги. Згодом Міністерство закордонних справ Молдови ухвалило рішення закрити Російський культурний центр після падіння на території країни російських безпілотників.

Додамо, нещодавно директор ФСБ РФ Олександр Бортніков заявив, що країни Балтії та Молдова можуть бути “втягнуті” у війну з Росією.

Читайте також: Цілями Кремля можуть стати країни Балтії та Молдова – головнокомандувач армії Бельгії

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.