Партія прем’єра Орбана здобула найгірший результат в історії на виборах до Європарламенту

Джерело: Telex

Партія угорського прем’єр-міністра Віктора Орбана “Фідес” зазнала найгіршого результату на виборах до Європарламенту в своїй історії. Угорське незалежне видання Telex навело, що після обробки 98,48% голосів, альянс “Фідес”–KDNP отримав підтримку 44,52% виборців, що дозволяє претендувати лише на 11 мандатів у Європарламенті. Це значно гірше, ніж передбачали опитування.

Новостворена опозиційна партія “Тиса” на чолі з Петером Мадяром набрала 29,74% голосів, забезпечивши собі 7 мандатів. Такий результат серйозно підірвав позиції “Фідес”, яка втратила близько 8 процентних пунктів і два мандати у порівнянні з виборами 2019 року.

Цей результат є найгіршим для “Фідес” за останні два десятиліття. Лише у 2004 році, коли партія була в опозиції, вона набрала менш як 50% голосів, отримавши 47,4%.

Всупереч кількості голосів угорський прем’єр у своїй промові перед оголошенням остаточних результатів заявив, що “угорці підтвердили промирну політику уряду та уповноважили нас утримати Угорщину від війни. Він також підкреслив, що “угорський народ чітко дав зрозуміти: ті, хто виступає проти своєї батьківщини в Брюсселі, будуть покарані”. Після цього він закликав зупинити міграцію, гендер, війну і Брюссель.

Лідер партії “Тиса” Петер Мадяр назвав виборчий результат “початком кінця” для Орбана і “Ватерлоо для його машини влади”. Він заявив: “Сьогоднішній день є доказом того, що можна займатися політикою на благо угорського народу”, пообіцявши “витягнути країну з трясовини”, пообіцявши вивести країну з політичного застою.

Вибори в Угорщині пройшли з високою явкою: на дільниці прийшли 58,7% виборців, що значно більше, ніж 43,4% на виборах до Європарламенту у 2019 році.

Станом на 16:00 в п‘ятницю, 21 червня, на фронті від початку доби відбулось 84 бойових зіткнення. Сили оборони зупиняють ворога та руйнують його плани. 

Творчість для багатьох військових стала порятунком, допомагала вивільнити емоції і відволіктись від реальності. Українські захисники і захисниці проявили себе зокрема як поети.

Місцеві ЗМІ повідомляють, що практично на всій території Чорногорії, Боснії і Герцеговини та Хорватії зникло електропостачання. Чому стались відключення – поки невідомо.

60-річній жінці, яка осквернила могили військових у Києві, оголосили підозру.

Жінка, якій пощастило пережити Голокост, потрапила на обкладинку липнево-серпневого випуску Vogue Німеччина.