Пашинян оголосив про початок переговорів Вірменії та ЄС щодо безвізового режиму
Джерело: пресслужба уряду Вірменії
Вірменія та Євросоюз розпочали переговори про перегляд візового режиму, повідомив прем’єр-міністр Нікол Пашинян на зустрічі із заступником голови Єврокомісії Маргарітісом Схінасом.
Я радий, що у наших відносинах є помітні зміни: розпочинаються переговори щодо лібералізації візового режиму, ухвалено рішення підтримати Республіку Вірменія Європейським фондом миру, що ми високо цінуємо, — повідомив Пашинян.
Глава уряду додав, що нині у Вірменії точаться дискусії про приєднання країни до Євросоюзу, у зв’язку з чим важливо “прислухатися до спостережень та порад партнерів з ЄС”.
Співпраця Вірменії із Заходом активізувалася після воєнного протистояння з Азербайджаном. Тоді Єреван звернувся за допомогою до ОДКБ, але організація під головуванням Росії, обмежилася лише “занепокоєнням” та “співчуттям”.
У липні пресслужба Ради ЄС оголосила про початок переговорів із Вірменією стосовно безвізу. Діалог щодо візової лібералізації відбувається на тлі зусиль уряду Вірменії зблизитися з Заходом на тлі зростаючої напруги у відносинах із Росією.
Додамо, у березні Європарламент ухвалив резолюцію, якою запропонував розглянути можливість надати Вірменії статус кандидата у члени ЄС. Відповідну пропозицію підтримали 504 євродепутати, ще 4 були проти, тоді як ще 32 утрималися.
- Вірменія більше не може покладатися на Росію як на свого основного оборонного та військового партнера, оскільки Москва неодноразово підводила її. Тому Єреван повинен подумати про налагодження тісніших зв’язків зі Сполученими Штатами та Францією.
- 1 лютого у Вірменії набув чинності Римський статут, що означає офіційне приєднання країни до Міжнародного кримінального суду.
- Вірменський регуляторний орган зупинив на 30 днів діяльність компанії “Тоспа”, що ретранслює програму “Sputnik Вірменія”.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.
1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.