Пентагон має на меті до 2026 року розгорнути тисячі автономних систем на основі ШІ
Джерело: АР
Міністерство оборони США планує розгорнути тисячі автономних транспортних засобів зі штучним інтелектом до 2026 року на тлі перегонів із Китаєм.
Як розповіли в агентстві, ініціатива покликана прискорити процес використання ШІ у військовій сфері в США.
“Амбітну ініціативу, що отримала назву Replicator, спрямовано на стимулювання прогресу в надто повільному переході від військових інновацій США до використання невеликих, розумних, дешевих та численних платформ”, – пояснила заступниця міністра оборони Кетлін Гікс.
За її словами, Пентагон має більше 800 проєктів зі штучним інтелектом, багато з яких перебувають на стадії тестування. Ці технології допомагають отримувати інформацію та підвищувати ефективність військових операцій.
“Міністерство оборони бореться за впровадження розробок ШІ, що стали результатом останнього прориву в галузі машинного навчання”, – прокоментував колишній високопоставлений посадовець Пентагону з питань ШІ Грегорі Аллен, який зараз працює в аналітичному центрі Центру стратегічних і міжнародних досліджень.
При цьому вказано, що завдяки ШІ автономні пристрої здатні прогнозувати технічне обслуговування 2600 літаків ВПС, включно з бомбардувальниками B-1 й гелікоптерами Blackhawk, а також допомагати відстежувати ворожі сили.
Так, завдяки швидкості обробки даних та покращенню міжмашинної комунікації прогрес у цій галузі приведе до того, що люди відіграватимуть роль наглядачів, йдеться в повідомленні.
Наступним напрямком використання ШІ журналісти назвали космос. Китай планує використовувати штучний інтелект, включаючи супутники, для виявлення потенційної загрози. США також хочуть не відставати і вже застосовують автономні технології, що допомагають відстежувати об’єкти у космосі.
- Після вибухів на Nord Stream, які відбулися рік тому, НАТО взявся за розробку технологій, покликаних в режимі реального часу виявляти різного роду диверсії біля критичної інфраструктури. Зокрема йдеться про підводні дрони та штучний інтелект.
Вдень 23 червня російські окупанти атакували Одещину ударними безпілотниками. Є жертва та постраждалий.
Військовослужбовці Національної гвардії України, у яких самовільне залишення частини (СЗЧ) зафіксували до 12 червня 2026 року, відтепер також можуть повернутися на службу через “Армія+”.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.
Контррозвідка Служби безпеки затримала ще одного коригувальника повітряних атак рашистів по Запоріжжю. Ним виявився місцевий мобілізований, який самовільно залишив військову частину і пішов на співпрацю з ФСБ.
У ніч на 23 червня оператори Сил безпілотних систем ЗСУ уразили ударні дрони противника, засоби ППО, об’єкти енергетичної інфраструктури, паливно-мастильні матеріали та логістичний транспорт.