Пентагон розробляє посилену систему захисту секретних даних після витоку документів – Politico

Джерело: Politico

Пентагон вирішив посилити правила поводження з секретною інформацією після того, як на початку цього року військовослужбовець Національної гвардії США Джек Тейшейра оприлюднив у мережі дані американської розвідки.

Як повідомляється, нещодавно Пентагон поділився результатами комплексної перевірки в системі американської безпеки, розпочатої після витоку документів. Під час перевірки не було виявлено систематичних збоїв і необхідності в радикальній зміні способів захисту секретної інформації в Міноборони США.

Натомість завдяки перевірці все ж вдалося встановити ділянки, в яких Пентагону необхідно посилити заходи відповідальності, щоб запобігти майбутнім витокам. Зокрема, необхідно точніше відстежувати, хто має доступ до секретних документів, і де зберігається ця інформація.

При цьому Пентагон хоче бути впевненим, що всі співробітники, які володіють доступом до секретів, підписали актуальну угоду про нерозголошення.

Як розповіли у виданні, міністр оборони США Ллойд Остін вже розпорядився, щоб відповідальні особи Пентагону “підтвердили”, що їхні підлеглі, які мають постійний доступ до конфіденційних даних, дійсно його потребують.

Водночас Пентагон має на меті до кінця року створити централізовану систему, яка буде відслідковувати використання секретної інформації американськими державними органами.

“Ця перевірка продемонструвала, що переважна більшість співробітників Міністерства оборони, які мають доступ до секретної інформації, заслуговують довіри, і що всі компоненти відомства  розуміють необхідність у посиленні безпекових заходів”, − прокоментував Остін.

Співрозмовники видання наголосили, що американський нацгвардієць Джек Тейшейра, який влаштував масштабний витік секретів американської розвідки, поділившись ними з друзями в Інтернеті, мав законний допуск до секретних даних. Зважаючи на це, не зовсім зрозуміло, як запроваджені посилені процедури Пентагону могли б запобігти новому витоку за таким же сценарієм.

ДОВІДКОВО. У Twitter та Telegram з’явилися секретні документи із детальним описом планів США і НАТО щодо майбутнього контрнаступу України. Одразу ж після витоку Пентагон розпочав розслідування.

13 квітня ФБР затримало 21-річного Джека Тейшейру − військовослужбовця Національної гвардії США, за підозрою у причетності до витоку секретних даних Міністерства оборони США.

4 грудня міністр оборони Рустем Умєров зустрівся з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у Брюсселі.

Збройовий концерн Rheinmetall отримав масштабне замовлення на підтримку України артилерійськими боєприпасами. Дюссельдорфському технічному підприємству доручено постачити Києву артилерійські снаряди на суму близько 142 мільйонів євро.

У Центрі національного спротиву попередили, що росіяни намагаються взяти під контроль тимчасово захоплені території України, тож нині продовжують шукати членів українське підпілля.

Найнебезпечніший ядерний об’єкт Великої Британії, у Селлафілді, був зламаний кібергрупами, тісно пов’язаними з Росією та Китаєм. Розслідування показало, що це розкриття інформації та її потенційні наслідки постійно приховувалися старшим персоналом великого сховища ядерних відходів.

На COP28 країни G7+ та Україна започаткували Партнерство з чистої енергетики для підтримки сталого відновлення та реконструкції України.