Перед поєдинком Харлан зі Смірновою Міжнародна федерація фехтування без попередження скасувала дозвіл на «доторк зброєю замість рукостискань» – Конрад

Джерело: Наталія Конрад у коментарі “Суспільному”

За словами головної тренерки збірної України з фехтування Наталії Конрад, Міжнародна федерація фехтування напередодні поєдинку Ольги Харлан з Анною Смірновою, “нікому не сказавши”, змінила правила, які дозволяли суперницям здійснити дотик зброєю замість рукостискань.

“Дійсно, у правилах є таке, що після бою потрібно віддати “салют” і потиснути руку. Але, наприклад, коли були чинними правила щодо COVID-19, то достатньо було дотику зброєю. Це було схвалено правилами FIE. Наскільки мені відомо, учора [26 липня] було екстрене засідання FIE, і вони скасували це правило, нікому про це не сказавши”, – прокоментувала Конрад.

Водночас вона вважає, що це було зроблено навмисно.

“Чи було це спеціально? Я думаю, що так. Адже учора [26 липня] зранку на чемпіонаті світу було засідання суддівської колегії, де говорили про те, що завтра [27 липня] може бути спроба дискримінувати нас, може бути конфлікт. Суддям дали вказівку бути лояльнішими, тобто якщо на доріжці не все проходить так, як вимагають правила, то потрібно діяти без агресії, не звертати увагу на це”, – поділилася Конрад.

При цьому тренерка розповіла, що після того, як сталася ситуація зі Смірновою, Міжнародна федерація фехтування поставила ультиматум Харлан: у разі відмови тиснути руку на неї очікувала б дискваліфікація.

“Ми вже подали протест, тут присутній президент нашої федерації Михайло Ілляшев, написали до Бюро – найвищого органу FIE, але як вони будуть його розглядати і коли, поки що немає розуміння. Однак чорна картка поки що є чинною на два місяці”, – резюмувала Конрад.

Своєю чергою, народний депутат та олімпійський чемпіон Жан Беленюк заявив, що Міжнародна федерація фехтування та українка Ольга Харлан мали домовленість щодо рукостискання з росіянкою Анною Смірновою після поєдинку на чемпіонаті світу.

“Найцинічніше в цій історії, що існувала домовленість між Ольгою та керівництвом міжнародної федерації, на якій було погоджено відсутність рукостискання після матчу”, – йдеться у дописі.

ДОВІДКОВО. Ольга Харлан перемогла Анну Смірнову з рахунком 15:7, однак після поєдинку обидві фехтувальниці повинні були “привітати” одна одну згідно з правилами Міжнародної федерації фехтування. Ольга відмовилась вітатись з росіянкою та запропонувала “стукнутися” шаблями замість традиційного рукостискання, але Смірнова відмовилася.

Харлан покинула доріжку, Смірнова залишилась і вимагала дискваліфікації українки згідно з регламентом. Росіянка сиділа на стільці, очікуючи результату рішення від організаторів.

Через 52 хвилини до неї підійшов офіційний представник турніру. Через декілька хвилин після цього Смірнова все ж залишила доріжку.

Ольга Харлан пройшла до наступного раунду, де мала зустрітись із представницею Болгарії Йоаною Ілієвою. Проте Національний олімпійський комітет (НОК) дискваліфікував Харлан, і переможницею автоматично визнали представницю Болгарії.

  • Українська фехтувальниця Ольга Харлан на ЧС перемогла росіянку Анну Смірнову. Одначе, українську спортсменку дискваліфікували через відмову “проявляти повагу” до росіянки. Глава МЗС Дмитро Кулеба заявив про несправедливість такого рішення та закликав повернути українку до змагань.
  • “Укрпошта” планує випустити марку на честь української фехтувальниці Ольги Харлан, яка була дискваліфікована на Чемпіонаті світу з фехтування в Італії через відмову потиснути руку суперниці з Росії, яку перемогла.

Швеція надасть Україні військову допомогу в розмірі 13,3 мільярда шведських крон (1,3 мільярда доларів), що є найбільшим пакетом допомоги на сьогодні від цієї скандинавської країни.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 20.00 28 травня щодо російського вторгнення. Кількість бойових зіткнень зросла до 108. На даний час бої ще тривають на 18 ділянках. Найбільш напруженою ситуація залишається на Покровському напрямку. Сили оборони стримують натиск і дають рішучу відсіч  загарбникам.

28 травня президент Володимир Зеленський прибув до Португалії. У межах візиту планується підписання двосторонньої безпекової угоди.

Президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Бельгії Александр Де Кроо у вівторок, 28 травня, підписали двосторонню угоду про співробітництво у сфері безпеки.

У декларації “Підтримувати Україну до перемоги” Парламентської асамблеї НАТО від 27 травня зазначили, що лідери Альянсу мають підтвердити свою тверду відданість гарантіям колективної безпеки на Вашингтонському саміті в липні та надіслати чіткий сигнал про те, що Україна на шляху до членства.