Передавав військові дані Китаю: у США засудили моряка ВМС

Джерело: Reuters

Моряка ВМС США засудили до 27 місяців позбавлення волі за отримання майже 15 тисяч доларів від офіцера китайської розвідки в обмін на незасекречену приватну військову інформацію Сполучених Штатів.

За даними агентства, 26-річний Веньхен Томас Чжао у жовтні минулого року визнав себе винним у змові й отриманні грошей від китайського наставника. Згідно із заявою Міністерства юстиції США, Чжао, якому загрожувало до 20 років ув’язнення, також оштрафували на 5500 доларів.

Як розповіли у виданні, він працював на військово-морській базі в окрузі Вентура в Каліфорнії. Чжао зізнався, що надсилав своєму китайському куратору плани військових навчань США в Індо-Тихоокеанському регіоні, оперативні накази, а також схеми і креслення для радарної системи на американській військовій базі на Окінаві, Японія.

“Чжао вирішив зрадити присягу, яку він дав нашій країні, і поставив під загрозу інших. Цей вирок ще раз підтверджує нездатність китайських спецслужб перешкодити ФБР і нашим життєво важливим партнерам затримувати і переслідувати шпигунів, яких вербує Китай”, – прокоментували у відділі національної безпеки Федерального бюро розслідувань.

Іран розширив два головні об’єкти з виробництва балістичних ракет. Це сталося після угоди від жовтня 2022 року, в межах якої Тегеран нібито погодився постачати ці ракети Росії.

У вівторок, 23 липня, Президент України Володимир Зеленський зустрівся з Державним секретарем Святого Престолу кардиналом Пʼєтро Пароліном.

Станом на 16:00, 23 липня, від початку доби на фронті відбулося 83 бойові зіткнення. Ще тривають бойові зіткнення у 17 локаціях. Ворог продовжує найактивніше атакувати на Покровському напрямку.

У Луцьку двоє дітей випали з вікна будинку. Інцидент стався в одному зі спальних районів міста, коли 5-річна дівчинка та 3-річний хлопчик випали з вікна другого поверху.

Двом посадовцям КП “Київський метрополітен” повідомлено підозру у службовій недбалості через підтоплення тунелів між станціями “Деміївська” та “Либідська” взимку.