Перша в Україні жінка-військовослужбовиця пройшла спецкурс виживання ССО

Джерело: Сили спеціальних операцій Збройних Сил України.

В Україні вперше жінка-військовослужбовиця пройшла Q-спецкурс Сил спеціальних операцій ЗСУ. За його результатами вона отримала нашивку ССО.

Фото: Сили спеціальних операцій Збройних Сил України

Випуск Кваліфікаційного курсу Сил спеціальних операцій відбувся 11 липня. Їй присвоєно “номер 68” спеціальних операцій.

“Номер 68 – це перша жінка-військовослужбовиця, яка подолала дистанцію в декілька місяців проходження Q-курсу ССО”, – наголосили в ССО.

Надалі військову розподілять в одну з військових частин. Її чекатиме важка робота задля наближення перемоги України.

Фото: Сили спеціальних операцій Збройних Сил України

Довідка. Q-курс триває п’ять тижнів. Під час кваліфікаційного курсу військові у надскладних умовах тренуються: бігають, відтискаються, присідають, долають марш-кидки тощо.

В останній день курсу їх чекає марш-кидок з 23-кілограмовим наплічником на 29 кілометрів. Вони мають пробігти 4 години 30 хвилин уздовж дороги або 6 годин перетнутою місцевістю.

Фото: Сили спеціальних операцій Збройних Сил України

Міністр інфраструктури Польщі Алвін Гаджадхур в суботу, 2 грудня, повідомив, що контроль, який зараз здійснюється на польсько-українському кордоні, буде посилено.

Державний секретар з питань публічної дипломатії та зв’язків з громадськістю Угорщини Золтан Ковач прокоментував скасування відрядження Петру Порошенку та заяву СБУ про те, що Порошенко нібито “мав стати інструментом в руках російських спецслужб”.

Протягом дня, 2 грудня, армія РФ здійснила 22 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 149 вибухів. 

Мер Києва Віталій Кличко заявив, що Україна рухається до авторитаризму і “у якийсь момент може перестати відрізнятися від Росії, де все залежить від примхи однієї людини”.

Спілка європейських футбольних асоціацій (УЄФА) не включила збірну Росії в жеребкування Ліги націй сезону 2024/2025.