Перший у світі: в Японії розробляють препарат для стимуляції росту нових зубів
Джерело: Kyodo News
Команда японських науковців у співпраці із фармацевтичним стартапом Toregem Biopharma Co. працюють над створенням першого у світі препарату для стимуляції росту нових зубів у людей.
За словами вчених, у більшості людей, окрім молочних і постійних зубів, є так звані “зубні зачатки”, які потенційно можуть стати новим зубом. Ці “зачатки”, як правило, не розвиваються і згодом зникають.
У зв’язку з цим фахівці вирішили створити препарат з антитілами, який блокує білок, що перешкоджає росту зубів. Препарат діє на “зубні зачатки” і стимулює їхнє зростання.
Як очікується, Toregem Biopharma Co., який фінансується Кіотським університетом, розпочне клінічні випробування на дорослих людях орієнтовно у липні 2024 року.
Водночас науковці хочуть провести клінічне випробування препарату з 2025 року для дітей віком від 2 до 6 років з анодонтією, тобто тих, які народжуються без деяких або всіх постійних зубів.
Зокрема дітям планують ввести одну дозу, щоб стимулювати ріст зубів. Також обговорюється застосування препарату у майбутньому для дорослих, які втратили зуби через карієс.
При цьому вчені планують вийти на ринок із препаратом вже близько 2030 року.
Примітно, що в 2018 році команді вдалося виростити нові зуби у мишей. Того ж року спеціалісти ввели препарат тхорам, у яких і молочні, і постійні зуби схожі на людські, і змогли виростити у ссавців нові зуби.
- Китайським вченим вдалося створити перше цілісне повнорозмірне павутинне шовкове волокно, отримане з генетично модифікованих шовкопрядів, яке показує шестикратну міцність порівняно з бронежилетом.
Російські окупанти безпілотниками атакували одне з промислових підприємств у Полтавському районі.
У застосунку “Резерв+” тимчасово зупинено окремі сервіси, які потребують підтвердження даних про інвалідність через інші державні системи.
Російські окупанти безпілотником вдарили по території автозаправної станції у Запоріжжі. Унаслідок атаки загорілися два автомобілі. Обійшлося без постраждалих.
У тимчасово окупованому Севастополі в ніч на 24 червня після атаки спалахнула пожежа на головній електропідстанції, місто залишилася без електропостачання.
Уночі 24 червня російські окупанти атакували хлібокомбінат у Глухові на Сумщині.