Петиція про скасування виплати ₴1000 українцям набрала необхідну кількість підписів
Джерело: вебсайт Президента України
Петиція до Президента України з закликом скасувати інціативу про виплату 1000 гривень українцям набрала необхідні 25 000 підписів. Тепер її повинен розглянути Володимир Зеленський.
Петиція автора Романа Стана створена 14 листопада станом на 29 листопада набрала понад 25 000 підписів.
Автор петиції проаналізував бюджет України на 2024 рік та зауважив, що граничний дефіцит у ньому на рівні 1,78 трильйона гривень, тоді як витрати становлять 3,7 трильйона гривень.
“Тобто фактично майже половина бюджету дефіцитна і фінансується за кошти міжнародних партнерів (переважно на кредитній основі)”, – зауважив Роман Стан.
Взяв до уваги автор і необхідність більшого фінансування українських захисників, з яким і так виникають проблеми.
Він також наголосив, що у бюджеті країни на наступний, 2025 рік, також значна частина дисбалансів.
“У суспільства формується бачення того, що Державний бюджет потребує додаткових ресурсів, то ж будь-які додаткові видатки викликають нерозуміння та дисонанс”, – вважає автор.
Відтак, зважаючи на такі обставини, Роман Стан закликав відмовитись від програми виплати по 1000 гривень українцям, яка, за його словами, має низку недоліків.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Тисячу Зеленського» дозволять перетворити на дрони та РЕБи для війська — Свириденко
При цьому автор петиції погоджується, що є категорія українців, яким дійсно потрібні додаткові кошти від держави, зокрема у зимовий період. Це пенсіонери, малозабезпечені родини, багатодітні родини, вимушені переселенці тощо.
Автор вважає, що виплата 1000 гривень суттєво не вплине на бюджет родин з середнім достатком, відтак якщо уряд не готовий повністю відмовитись від своєї ініціативи, то краще виплатити кошти лише тим, хто цього потребує, адже таким чином вони зможуть отримати більшу суму.
- Народний обранець Ярослав Железняк зауважив, що кошти, які влада планує витратити на 1000-гривневі виплати українцям, могли б направити на потреби української армії, оскільки ці кошти будуть взяті з внутрішніх ресурсів держави.
Олександр Цивінський, який виграв конкурс на посаду очільника Бюро економічної безпеки (БЕБ) зреагував на рішення Кабміну відхилити його кандидатуру.
Як не було у Володимира Зеленського після лютого 22 року жодного шляху для збереження української державності, окрім як піти шляхом Петра Порошенка – сильна армія замість великого будівництва, українська мова замість “яка різниця” та українська церква замість російських агентів ФСБ у рясах, – так і не було у президента Дональда Трампа жодного вибору, як піти шляхом свого попередника Джозефа Байдена в питанні підтримки України.
Президент України Володимир Зеленський викликав бурю суперечок серед гравців вебсайту азартних ігор Polymarket. Суперечка виникла через питання, чи одягав Зеленський костюм після початку повномасштабної російсько-української війни, а на кону стоїть 210 млн доларів.
Громадський діяч, підприємець, меценат, засновник мистецької агенції “Наш Формат” Владислав Кириченко звернувся до українців після того, як днями російським обстрілом було пошкоджено будівлю видавництва у столиці.
Український голкіпер Андрій Лунін, який виступає за мадридський “Реал”, розлютив фанатів через одне слово російською мовою.