Під час розмови з Путіним президент Китаю закликав до «тісної стратегічної координації»

Джерело: Reuters

Президент Китаю Сі Цзіньпін у четвер, 8 лютого, сказав президенту Росії Володимиру Путіну, що обидві країни повинні підтримувати тісну стратегічну координацію та захищати суверенітет, безпеку та інтереси розвитку своїх країн.

Під час телефонної розмови з Путіним Сі сказав, що обидві країни повинні рішуче протистояти втручанню зовнішніх сил у внутрішні справи.

За словами Сі, обидві країни також повинні культивувати нову динаміку співпраці та підтримувати стабільність промислового ланцюга та ланцюжків постачання.

Триває сімсот тридцять третя доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти нашої держави. Протягом доби відбулося 79 бойових зіткнень.

УПЦ Московського патріархату відмовила українським військовим капеланам та українським захисникам у доступі до печер Києво-Печерської Лаври. Оборонці мали намір помолитися за загиблих побратимів у річницю повномасштабного вторгнення росіян.

26 лютого парламент Угорщини схвалив членство Швеції в НАТО – майже через два роки після того, як історично нейтральна країна подала заявку на приєднання до західного військового альянсу, поклавши у такий спосіб кінець тривалим дипломатичним суперечкам.

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель зауважив, що результат війни РФ проти України може вирішитися в найближчі місяці. Проте Україна потребує ще більшої збройової підтримки ЄС. Він закликав країни-члени збільшити та прискорити допомогу Україні.

Станом на 26 лютого Сили оборони півдня продовжують системну контрбатарейну боротьбу. На лівому березі Дніпра, попри постійні бойові втрати та відсутність успіхів, ворог не полишає намірів вибити наші підрозділи із зайнятих позицій.