Підпалював авто військових: в Києві затримали 16-річного агента РФ
Джерело: Служба безпеки України
В Києві СБУ та Нацполіція затримали 16-річного юнака, який за наказом російських спецслужб підпалював авто Сил оборони.
Мешканець столиці в телеграм-каналах шукав можливість швидкого заробітку, де його помітив представник спецслужби РФ і запропонував співпрацю.
Спершу він дав хлопцю завдання розвішати по місту антиукраїнські листівки, а потім наказав підпалити авто військових або будь-яку машину, яка схожа на військову.
Юнак знайшов дві цілі, “погодив” їх з агентом ФСБ і підпалив за допомогою легкозаймистої суміші. Однак обіцяної суми хлопець так і не отримав.
Російського агента викрили і його затримали “по гарячих слідах”. Йому повідомили про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 2 ст. 258 (терористичний акт, вчинений за попередньою змовою групою осіб, що заподіяв значної майнової шкоди);
- ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період).
Фігуранту загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна.
- СБУ та Нацполіція затримали в Одесі фітнес-тренера, який за завданням ФСБ підпалював військові авто в Києві, Дніпрі та Одесі.
- В Харкові затримали 18-річного чоловіка, якого підозрюють у підпалі автомобіля українського військовослужбовця.
- В Одесі Служба безпеки України у співпраці з Національною поліцією затримали шістьох чоловіків, які на замовлення російських спецслужб підпалювали автомобілі українських військовослужбовців.
- У Рівненській області затримано 45-річного рецидивіста, який за вказівкою ФСБ РФ спалив службовий автомобіль ЗСУ.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.