Підрозділи росіян нині укомплектовані до 95% – ГУР
Джерело: Вадим Скібіцький у подкасті Центру оборонних стратегій, Медіа Центру “Україна” та Української Правди (не)Безпечна країна
Заступник начальника ГУР Міноборони Вадим Скібіцький заявив, що нині на території України перебуває значна кількість російських сухопутних військ. Станом на сьогодні, проти нашої країни воює 462 000 росіян. Тоді як укомплектованість ворожих підрозділів становить до 95%.
Скібіцький пояснив, що такий відсоток укомплектованості ворожих військ дозволяє їм проводити ротації, зокрема й відводити на відновлення ті частини, що втратили понад 50% особового складу, водночас уникаючи нової хвилі мобілізації в РФ.
Були моменти, коли укомплектованість підрозділів РФ знижувалась до 89-90%, та внаслідок продовження мобілізації їм вдається підтримувати саме на такому рівні 92-95% це угруповування, – поінформував представник ГУР.
Водночас Скібіцький додав, що на сьогодні РФ не має спроможностей проводити стратегічні сухопутні наступальні операції проти інших країн. Позаяк весь ресурс сухопутного компонента націлений і перебуває на нашій території.
Зауважимо, в Україні триває 686-та доба повномасштабного російського вторгнення. За цей час, станом на 9 січня, українські воїни знищили понад 366 тисяч російських окупантів.
- Близько 315 000 російських солдатів загинули або зазнали поранень у повномасштабній війні проти України, повідомило джерело, знайоме з розсекреченими даними розвідки США.
- Станом на листопад 2023 року Росія зазнала втрат у війні в Україні від 300 000 до 400 000 убитими та пораненими. Тоді як під час найважчих боїв під Авдіївкою росіяни втрачають від 500 до 1000 осіб на день згідно з даними західних офіційних осіб.
- Під час штурмів Авдіївки російські війська використовували бойові машини піхоти БМП-1У, які вкрали в армії Грузії під час нападу у 2008 році. Зауважується, що принаймні одна така ББМ в розпорядженні ворога втрачена у боях, що зафіксувала РУБпАК 47-ої механізованої бригади.
- Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба за підсумками переговорів з новопризначеним британським колегою Девідом Камероном заявив, що Велика Британія вражена успіхами України в Чорному морі та збільшить підтримку.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.