Підводні дрони та штучний інтелект: НАТО розробило систему захисту від російських диверсій
Джерело: Bloomberg
Після вибухів на Nord Stream, які відбулися рік тому, НАТО взявся за розробку технологій, покликаних в режимі реального часу виявляти різного роду диверсії біля критичної інфраструктури. Зокрема йдеться про підводні дрони та штучний інтелект.
“Якщо вдасться виявити ворожу активність, це дозволить 31 союзнику НАТО розглядати дипломатичні або військові заходи реагування на твердій основі інформації”, – прокоментував очільник відділення НАТО із захисту підводної інфраструктури, генерал-лейтенант Ганс-Вернер Вірманн.
За його словами, мета полягає в тому, щоб виявляти шкідливу поведінку поблизу підводної інфраструктури з огляду на її виникнення та ділитися цією інформацією з урядами та приватними операторами.
Як нагадали у виданні, навесні цього року Альянс попереджав, що Москва може завдати удару по інфраструктурі в Європі та Північній Америці для здобуття важелів впливу проти країн, які допомагають Україні.
“Москва застосовує комбінацію своїх військових кораблів, наукових кораблів, а також комерційних рибальських траулерів, контейнеровозів і танкерів для відстеження найважливіших підводних систем союзників по НАТО”, – пояснив Вірманн.
Також він додав, що нові технології НАТО можна використовувати для відстеження руху кораблів, якщо вони кілька разів перетинають критично важливу інфраструктуру. У майбутньому самі оптоволоконні кабелі будуть здатні виявляти втручання.
“Ми прагнемо забезпечити якнайшвидший обмін інформацією між учасниками, тому що, якщо ми хочемо виявити підозрілу поведінку в режимі реального часу, ми маємо діяти дуже швидко”, – наголосив Вірманн.
ДОВІДКОВО. 27 вересня у морському управлінні Швеції попередили про два витоки на газопроводі “Північний потік” у водах Швеції та Данії. У той же день шведська поліція розпочала розслідування у зв’язку з витоками газу з російського трубопроводу “Північний потік” та кваліфікувала цей інцидент як можливу диверсію. Правоохоронці Швеції кваліфікували витоки з газопроводу Nord Stream як “грубу диверсію”.
Зауважимо, Польщу, як і Україну, розглядали як можливого організатора вибухів, які пошкодили газопроводи Nord Stream на дні Балтійського моря. Натомість влада країни відкинула подібні припущення.
При цьому відомо, що судно “Андромеда”, яке виступало ключовою фігурою в межах розслідування вибухів на газопроводах Nord Stream, орендувала польська туристична агенція, власниками якої є українці.
- 27 вересня Кремль звинуватив США та Британію в організації підводних вибухів на газопроводах Nord Stream у Балтійському морі минулого року.
- Шведське розслідування підривів на газопроводах “Північні потоки” знаходиться на “делікатному” етапі, і прокурор сподівається вирішити, чи висувати будь-які звинувачення до кінця цього року.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.
Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.
Президентка Румунії Мая Санду розповіла, що на парламентських виборах 28 вересня Кремль намагатиметься змінити керівництво Молдови на підконтрольних йому людей і використати Молдову проти України.
Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що Україна не стане членом НАТО. За його словами, питання про вступ України до альянсу наразі не обговорюється.