Після 20-річної паузи Україна відновила контакт з Гамбією на найвищому рівні – Зеленський

Джерело: Володимир Зеленський/Telegram

1 липня президент Володимир Зеленський повідомив про відновлення контакту на найвищому рівні між Україною та Гамбією після понад 20-річної паузи.

Зеленський провів телефонну розмову з президентом Адамою Берроу, висловивши вдячність за присутність Гамбії на Саміті миру та підтримку підсумкового комюніке.

Сторони обговорили можливі формати взаємодії між Україною та Африкою щодо відновлення миру та забезпечення продовольчої стабільності.

Для нас важливо залишатись одним із ключових гарантів продовольчої безпеки для Африки та світу. До повномасштабного російського вторгнення в Україні навчалися гамбійські студенти. Ми готові вітати їх знову в безпечних регіонах і розширювати освітні програми, – повідомив глава Української держави.

Зауважимо, 16 квітня в місті Ґабороне, Республіка Ботсвана, за участі cпеціального представника України з питань Близького Сходу та Африки Максима Субха та міністра закордонних справ Республіки Ботсвана Лемоґанґа Квапе відбулась офіційна церемонія відкриття посольства України в цій державі.

Відкрите в межах розширення дипломатичної присутності України на Африканському континенті посольство України в Ботсвані стало 16-ю українською дипломатичною місією в Африці.

Раніше, 19 вересня 2023 року, на полях 78-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку Зеленський зустрівся з президентом Південно-Африканської Республіки Сирілом Рамафосою. Лідери обговорили актуальні питання взаємодії між Україною та ПАР у продовження свого діалогу, розпочатого під час зустрічі в Києві.

Зауважимо, країни Південної Америки, Африки та Близького Сходу були серед тих, хто підтвердив присутність на Глобальному саміті миру.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.