Після дворічної паузи Словаччина відновлює співпрацю з Росією та Білоруссю у сфері культури
Джерело: DW
Міністерка культури Словаччини Мартіна Шимковичова скасувала заборону на культурну співпрацю з Росією та Білоруссю, введену в березні 2022 року.
Документ, який носить назву “Рішення міністра про скасування наказу про заходи щодо ситуації в Україні”, був підписаний 12 січня і набув чинності 15 січня.
“У світі відбуваються десятки військових конфліктів, і, на нашу думку, митці та культура не повинні платити за це”, – прокоментувала Шимковичова.
Як повідомляється, заборона на культурну співпрацю з Росією та Білоруссю набула чинності в країні з березня 2022 року. Тодішня міністерка культури Словаччини Наталія Міланова заявила, що відомство зайняло чітку позицію, засудивши повномасштабне вторгнення РФ в Україну.
Зокрема в Словаччині були заборонені будь-які контакти з установами РФ та РБ, організаціями, що базуються на їхній території або мають фінансові зв’язки з державними чи приватними джерелами з Росії, чи Білорусі.
Водночас було встановлене коло осіб, які можуть мати доступ до “чутливої інформації” про культурну спадщину, і заборонялося посилатися на Sputnik, Russia Today тощо.
- Україна та Словаччина разом працюють над втіленням трьох масштабних проєктів в енергетиці та логістиці.
- Парламент Словаччини підтримав поправку, яка надає Міністерству оборони країни повноваження схвалювати експорт озброєння, відкриваючи шлях для державних і приватних збройових компаній продовжувати військову підтримку України.
- Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо висловив думку, що, на його погляд, Україна поки що не готова до членства в Євросоюзі. Однак він заявив, що Словаччина не буде заважати початку перемовин щодо вступу України в ЄС.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.