Північне сяйво цього травня може бути найяскравішим за останні 500 років – NASA

Джерело: The Independent

За даними NASA, північне сяйво в небі над Північною Америкою та Європою у травні, ймовірно, було найсильнішим за останні століття.

“За повідомленнями про полярні сяйва, видимі до 26 градусів магнітної широти, цей нещодавній шторм може конкурувати з деякими з найнижчих спостережень полярних сяйв, зафіксованих за останні п’ять століть”, – йдеться в повідомленні.

Як розповіли у виданні, полярні сяйва від зеленого до рожевого кольорів виникають через взаємодію заряджених частинок Сонця з газами в атмосфері Землі. Найбільш видовищні полярні сяйва виникають тоді, коли Сонце випускає великі хмари частинок, що називаються корональними викидами маси.

“Видимість полярного сяйва не є ідеальним мірилом, але вона дозволяє нам порівнювати протягом століть”, – прокоментував професор-дослідник з Університету Колорадо в Боулдері Делорес Кніпп.

Переважно полярні сяйва можна спостерігати лише у високих широтах, наприклад, у Канаді, Скандинавії та іноді на півночі Великої Британії. Проте потужна геомагнітна буря, яку спричинило Сонце, призвела до того, що 10 травня сліпуче сяйво з’явилося далі на південь до екватора. Це була найсильніша сонячна буря, яка вразила планету з 2003 року.

Зазначається, що з 3 по 9 травня NASA зареєструвало понад 80 “помітних” сонячних спалахів, які сталися у двох активних регіонах на Сонці. Деякі з цих спалахів спричинили приголомшливі полярні сяйва, що спровокували тимчасове відключення світла, вивели з ладу супутники та змусили змінити маршрути польотів у північній півкулі.

Акторка Національного драмтеатру імені Лесі Українки Марія Агапітова поповнила лави ЗСУ.

19 червня відбувся завершальний раунд переговорів щодо безпекової угоди з ЄС із заступником Генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності з питань миру, безпеки та оборони Шарлем Фрізом.

Води Дністровського водосховища – одного з найважливіших водних джерел України, наразі інтенсивно використовуються частково для виробництва електроенергії та виконання міжнародних зобов’язань по спуску води, що призводить до різких коливань рівня води, що завдають великої шкоди екосистемі водойми.

Прийняття Європейським Союзом 14-го пакету санкцій проти Росії затяглося, хоча Бельгія, котра головує нині в ЄС, планувала оголосити про нього ще до початку саміту G7 в Італії 13 червня. Погодження нового пакету несподівано натрапило на супротив Німеччини.

Активісти британської кліматичної компанії “Just Stop Oil”, яка закликає відмовитися від викопних ресурсів, у межах своєї останньої акції протесту залили Стоунгендж помаранчевою фарбою.