Поліція Фінляндії повідомила про цькування, як ймовірний мотив стрілянини у школі

Джерело: ERR

3 квітня поліція Фінляндії оголосила, що 12-річний хлопець, який підозрюється у влаштованій напередодні стрілянині в початковій школі Вантаа, убивши одного зі своїх однокласників і серйозно поранивши ще двох, став жертвою шкільного булінгу. Правоохоронці наголосили, що саме цей факт став мотивом стрілянини.

І стрілок, і його жертви – шестикласники.

Мотивом цього вчинку визнано цькування в школі. Під час допиту підозрюваний заявив поліції, що став жертвою булінгу в школі, і ця інформація також підтверджена попереднім розслідуванням поліції, — повідомила пресслужба поліції.

Кримінальний уповноважений Марко Сярккя, керівник розслідування, повідомив, що поліція намагається з’ясувати всі обставини, які призвели до стрілянини. Наразі поліція розслідує стрілянину як вбивство та два випадки замаху на вбивство.

Через свій вік підозрюваний не несе відповідальності за скоєні злочини, тому не заарештований і не ув’язнений. Після опитування поліцейські передали хлопця соцпрацівникам.

Зауважимо, згідно зі звітом ЮНІСЕФ, кожний 2-й підліток у світі зазнає насильства від однолітків у школі.

Довідка. У Фінляндії 12-річний хлопець відкрив вогонь у школі. Його вже затримали, внаслідок стрілянини одна дитина загинула, двоє поранено. Поранених госпіталізували. За даними правоохоронців, стрілка затримали мирно. Підозрюваний під вартою, правоохоронці вилучили зброю.

Стрілянина сталася в школі у Вантаа, передмісті столиці Гельсінкі, де, за даними місцевого муніципалітету, навчається близько 800 учнів з першого по дев’ятий клас та працює 90 співробітників.

У 2010 році Фінляндія посилила законодавство про володіння зброєю, запровадивши іспит на придатність для всіх претендентів на ліцензію на вогнепальну зброю. Також змінено віковий ценз для претендентів з 18 до 20 років.

Після масованих атак РФ на українську енергетику у Міненерго розглядають можливість підвищити тариф на електроенергію для українців.

Сьогодні, 13 квітня, у Міністерстві оборони заявили, що село Богданівка у Бахмутському районі Донецької області перебуває під контролем ЗСУ – наразі там тривають інтенсивні бої.

В Україні триває 780-та доба повномасштабної війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 452 тисячі осіб.

Видання The Economist припустило, як зміниться ситуація у Європі, якщо Україна програє у боротьбі з російським агресором.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що ситуація на східному фронті останніми днями суттєво загострилася.